Skip to content


Soud v kauze Fénix 2: šesté kolo // The Fenix 2 trial: the sixth hearing

V pondělí 9. 3. 2020 proběhne od 8:30 u okresního soudu v Mostě další veřejnosti přístupné líčení v kauze Fénix 2. Tentokrát bude vyslechnuto několik svědků a lidí, kteří vypracovali znalecké posudky. Konkrétně jde o tyto:

  • Znalecký posudek z odvětví politologie: Miroslav Mareš
  • Znalecký posudek z odvětví jazyková expertiza, zjišťování autorství textů: Václava Musilová
  • Znalecký posudek z oboru klinická psychologie: Pavel Král

Připomeňme, že čtyři obvinění anarchisté a jeden environmentalista, jsou obviněni z činů s trestní sazbou 3 až 10 let ve vězení. Podpořte obviněné přímo u soudu nebo jinou solidární akcí.

The Fenix 2 trial: the sixth hearing

On monday the 9th of March at 8:30 a.m. there will take place the next hearing of Fenix 2 at the court in Most. This time, there will be present witnesses and the experts who elaborated their opinions on this topics:

Just for reminding, the trial is against four anarchists and one environmentalist and they face to 3-10 years of prison. Show support to the accused ones by being present at the court or by any other solidarity action.

Posted in General.


Soudruh Gabriel Pombo da Silva byl zadržen v Portugalsku (Aktualizace 10. 2. 2020)

https://www.amwenglish.com/articles/anarchist-comrade-gabriel-pombo-da-silva-arrested-in-portugal/images/gabriel.pngPo asi roce a půl na útěku, byl 25.1. 2020 Garbiel Pombo da Silva zatčen v Teritoriu Portugalsko. Gabriel už předtím strávil ve vězení více než 30 let.

Continued…

Posted in General, Věznění, represe.

Tagged with , .


Publikace na podporu obviněných v kauze Fénix 2

Po sedmi letech vychází druhé české vydání textu Ilegální anarchismus. Je to přepis přednášky Gustava Rodrigueze přednesené v obsazeném sociálním centru La Casa Naranja v takzvaném Mexiku. Nakladatelství Subverze tento výtisk vydává ve znamení solidarity s anarchisty a environmentalistou obviněnými v kauze Fénix II.

Continued…

Posted in General, Publikace.

Tagged with .


Páté kolo u soudu s obviněnými v kauze Fénix 2 / Trial with the accused in Fenix 2

V pondělí 20. ledna 2020 proběhne další soudní líčení se čtyřmi anarchisty a jedním environmentalistou obviněnými v kauze Fénix 2. Podpořte obviněné přímo u soudu nebo jinou solidární akcí. Dejte najevo, že jejich budoucnost, stejně jako svoboda nás všech vám není lhostejná. Jakékoliv vyjádření podpory je vítáno! Soud bude probíhat  od 8:30 u Okresního soudu v Mostě.

Trial with the accused in Fenix 2

On January 20th, 2019, the trial with 4 anarchists and one environmentalist accused in operation Fenix 2 will be taking place at the district court of Most, at 8:30 a.m. Come to support them at the courthouse or by any solidarity action. Let them know you are not apathetic to their future as you are not towards the freedom of all of us. Any way of expressing support is welcomed!

https://voiceofanarchopacifists.noblogs.org/files/2019/12/fen-V-3.jpg

Posted in General.


Mezinárodní výzva k silvestrovským akcím u věznic

https://itsgoingdown.org/wp-content/uploads/2018/12/DSC0447-copy-1-1-1-1-2-2-1-1-1-1-2-1-1-1-1-1-2-1-1-2-1-1.jpgToto je výzva k solidaritě s těmi, kteří byli uvězněni. Proměňme silvestrovskou noc v jednu z nejhlučnějších roku. Na Silvestra shromáždi svou crew, kolektiv, komunitu, organizaci nebo jen sebe, odpal ohňostroj a připomeň těm zevnitř, že nejsou sami.

Continued…

Posted in General.

Tagged with .


Devátého prosince bylo zbořeno vězení Carandiru

https://howardjackson09.files.wordpress.com/2014/04/carandiru.jpgDnes je devátého prosince. Ve stejný den v roce 2002 bylo řízenými výbuchy zbořeno vězení Carandiru v brazilském Sao Paulu. Této podívané předcházely tragické události, při kterých vojenská policie chladnokrevně zabila 111 lidí při potlačování vězeňské vzpoury.

Continued…

Posted in General.

Tagged with , .


Anarchistický černý kříž Moskva končí s podporou Armana Sagynbayeva

https://therussianreader.files.wordpress.com/2018/09/sagynbayev.png?w=700Moskevská skupina ABC podporuje prohlášení kampaně Rupression o Armanu Sagynbayevovi, vězni v kauze tzv. “Sítě”, a končí s jeho podporou. Arman byl odstraněn ze seznamu politických vězňů popořených ABC Moskva. Odteď, nebude přeposílána žádná finanční podpora z kauzy “Síť” nebo z podpory politickým vězňům, ani jeho právníkům.

Continued…

Posted in General, Prohlášení.

Tagged with , , .


Rodrigo Lanza byl odsouzen na pět let ve vězení

https://anarquia.info/wp-content/uploads/2019/11/J-left.jpgChilský anarchista Rodrigo Lanza byl 26. listopadu 2019 ve Španělsku odsouzen k pěti letům vězení. Přinášíme krátké shrnutí jeho případu.

Continued…

Posted in General.

Tagged with , , .


Druhé vydání kalendáře Černá Luna

Přijďte s námi oslavit a podpořit čerstvě vydaný benefiční kalendář Černá Luna. Je to již druhé vydání kalendáře a tento rok se věnuje tématům jako ženské reprodukční zdraví, porodnictví, léčitelství a bylinkářství, prostituce nebo transgender lidé ve společnosti v průběhu historie.

Continued…

Posted in Akce, General.

Tagged with .


Základní pravidla bezpečnostní kultury

https://solidarita.noblogs.org/files/2014/11/p%C5%A1%C5%A1%C5%A1t-150x150.jpgExistují základní pravidla bezpečnostní kultury, která by měl dodržovat každý a každá z okruhu anarchistického či jakéhokoliv aktivistického hnutí. Už proto, že jejich dodržování chrání nejen je samotné, ale i ostatní. Okázalé pohrdání bezpečnostní kulturou s hrdým postojem toho, kdo nemá co skrývat, je sice pochopitelným morálním postojem, ale s reálným negativním dopadem na ty, co tento postoj nesdílí.

Continued…

Posted in General, Počítačová bezpečnost.


Vincenzo Vecchi byl propuštěn z vězení

https://attaque.noblogs.org/files/2019/08/LC.jpgDne 15. listopadu 2019 byl z vězení Rennes ve Francii propuštěn anarchista Vincenzo Vecchi. Vincenzo byl zatčen 8. srpna tohoto roku ve Francii díky společné práci francouzské a italské policie. Byl obviněn z „devastace a drancování“, což se mělo týkat jeho účasti při nepokojích proti G8 v Janově (červenec 2001). Nyní byl soudem propuštěn kvůli procesní chybě.

Continued…

Posted in General.

Tagged with .


Nevypovídat a nevysvětlovat

Česká policie opět věnuje zvýšenou pozornost jistým anarchistickým aktivitám a obtěžuje některé naše přátele. Je na místě tedy připomenout bezpečností pravidla zejména ohledně (ne)komunikace s policií. Kauza Fénix ukázala, že je opravdu nebezpečné podávat policii vysvětlení nebo vypovídat, protože ta vše dokáže šikovně použít proti nám, i když se může zdát, že podané informace jsou banální.

Continued…

Posted in General.

Tagged with .


Čtvrté kolo u soudu s obviněnými v kauze Fénix 2 / Trial with the accused in Fenix 2

V pátek 22. listopadu 2019 proběhne další soudní líčení se čtyřmi anarchisty a jedním environmentalistou obviněnými v kauze Fénix 2. Podpořte obviněné přímo u soudu nebo jinou solidární akcí. Dejte najevo, že jejich budoucnost, stejně jako svoboda nás všech vám není lhostejná. Jakékoliv vyjádření podpory je vítáno! Soud bude probíhat  od 8:30 u Okresního soudu v Mostě.

Trial with the accused in Fenix 2

On November 22th, 2019, the trial with 4 anarchists and one environmentalist accused in operation Fenix 2 will be taking place at the district court of Most, at 8:30 a.m. Come to support them at the courthouse or by any solidarity action. Let them know you are not apathetic to their future as you are not towards the freedom of all of us. Any way of expressing support is welcomed!

Posted in General.

Tagged with , .


Co nám ten pták dal?

Kauza Fénix nepřinesla jen mnoho nepříjemností. Také nás dost naučila. V tomto článku je shrnutí některých pozitivních poznatků získaných ze spisu trestního řízení. V těch totiž policie píše nejen o tom, co o kom ví nebo tvrdí. Odkrývá zde i vlastní nedostatky a naše pozitivní schopnosti.

Continued…

Posted in General, Počítačová bezpečnost, Prevence.

Tagged with .


Represe v putinovském Rusku po roce 2012: dobrodružství dvou anarchistů

Kolektiv 115 na 24. října plánuje přednášku a diskuzi s dvěma anarchisty v minulosti vězněnými v Rusku. Na místě bude distribuce s benefičními materiály ABC a Rupression, kampaně podporující anarchisty s tíhané v kauze “Síť“.

Continued…

Posted in Akce, General.


Tamara Sol Farías Vergara byla propuštěna z vězení

https://external-content.duckduckgo.com/iu/?u=http%3A%2F%2F4.bp.blogspot.com%2F-9M-RWhk9K-Q%2FVM1o4SSQsOI%2FAAAAAAAAIXw%2FclJjBZ8a1sc%2Fs1600%2FTamara.Sol.Farias.Vergara.jpg&f=1&nofb=1Anarchistka Tamara Sol Farías Vergara dosáhla „podmínečného propuštění“ a tímto způsobem se mohla sejít se svou rodinou, přáteli a kamarády. Tato informace přinesla velkou radost, protože soudružka byla v Chile uvězněna již od 21. ledna 2014.

Continued…

Posted in General.

Tagged with .


Úspěšná hladovka: Miguel Peralta byl propuštěn z vězení

https://www.amwenglish.com/articles/anarchist-political-prisoner-miguel-peralta-following-hunger-strike/images/miguel.pngPo čtyřech letech, pěti měsících a dvou týdnech ve vězení, po 26 dnech hladovky, se solidaritou bezpočtu lidí, byl anarchistický vězeň Miguel Peralta propuštěn.

Continued…

Posted in General.

Tagged with .


Miroslav Farkas byl převezen do jiné věznice

https://proxy.duckduckgo.com/iu/?u=https%3A%2F%2Ftse1.mm.bing.net%2Fth%3Fid%3DOIP.-1qMvc32sWCNFEX760gGbgHaEL%26pid%3DApi&f=1Podle ČTK Miroslav Farkas, který byl odsouzený v Turecku za spolupráci s bojovníky milicí YPG, byl převezen do věznice s mírnějším režimem. Podle informací od tureckých diplomatů byl Mirek přeřazen do mírnějšího vězení typu L. V současné době probíhají s Tureckem další jednání o budoucnosti Miroslava Farkase i druhé vězněné, Markéty Všelichové. Mirek by nyní měl být ve městě Silivri na západním předměstí Istanbulu. Až zjistíme adresu, zveřejníme ji.

Continued…

Posted in General.

Tagged with , .


Trouble # 20 na Salé

Ve čtvrtek 10. října si v Infocentru Salé promítneme dvacátý díl Trablu. Startujeme ve 20:00 a jako vždy bude předcházet veganská véča. Tento díl je věnován vězeňské tématice.

Continued…

Posted in General.

Tagged with .


Miguel Peralta usiluje hladovkou o propuštění

Anarchistický vězeň Miguel Peralta vyhlásil hladovku. Usiluje tak o okamžité propuštění. Miguel je anarchista z tzv. Mexika. Soudce Juan León Montiel ho považuje za odpovědného z pokusu o vraždu Elisy Zepeda Lagunas (bývalá obecní prezidentka lokality Eloxochitlán). Trestní řízení, které vyvrcholilo padesátiletým trestem, bylo od počátku plné nesrovnalostí.

Continued…

Posted in General.