Skip to content


Díra ve zdi # 2

Redakce časopisu Díra ve zdi nás informovala,  že vychází druhé číslo této to publikace, která z anarchistické perspektivy přináší pro vězně a od vězňů pohled na boj proti vězení. Časopis je možné stáhnout v PDF nebo pořídit v různých distribucí zdarma případně za solidární příspěvek.

Z úvodníku časopisu

V tomto čísle Díry jsme se chtěli zaměřit především na příbuzné a blízké vězněných osob. Chtěli jsme zprostředkovat, jak uvěznění svých blízkých prožívají, jaké jsou jejich každodenní boje a úvahy. Přímé svědectví od lidí, kteří mají tuto zkušenost, se nám podařilo zprostředkovat jen od několika lidí, ale stejně jako minule se nechceme omezovat jen na dané téma. Počítáme s prolínáním témat do dalších čísel našeho časopisu, a tak také v tomto čísle přinášíme další úvahy na téma práce, tentokrát té vězeňské. Také nám od minula přišla nějaká pošta přímo z věznic, takže tu s radostí otiskujeme texty lidí, kteří musí sedět v díře. Doufáme, že je to povzbudí k další tvůrčí činnosti a zamyšlení!

Básně v tomto čísle napsal Remízkář, který sice ještě sedí v díře, ale na „svobodě“ se mu mezitím prý narodil syn! Gratulujeme. Kresby, které vyzdobily celé číslo, jsme postahovali z blogu jednoho šikovného tatéra, který, stejně jako my, nemá rád vězení. Děkujeme, Lukyndo!

No a na závěr úvodníku bychom měli zmínit koronavirus a dění kolem něho, zejména to, které mělo zásadní dopad na uvězněné. Kromě různých omezení už tak omezeného života v díře měl podle našich informací zásadní dopad zákaz návštěv a nedostatečná informovanost / ochranná opatření. Zákaz návštěv je samozřejmě asi nejbolestnější, protože pro vězněné je kontakt s jejich blízkými životně důležitý. Pokud je tento už velmi omezený kontakt znemožněn, je jasné, že to lidem v díře moc nepřidá. V „Itálii“ i jiných krajinách bylo hodně lidí, kteří si to nenechali líbit a pořádně to vedením věznic dali sežrat. Dali nahlas vědět, že se nespokojí s tím, být poslední z posledních. Na to se dá zase jen říct: ZBOURAT VŠECHNA VĚZENÍ!

POZOR!!! Změnila se nám doručovací adresa, neboť byl zrušen náš oblíbený a světoznámý prostor infocentrum Salé na pražském Žižkově. Tímto bychom rádi vyjádřili díky všem, kteří ho udržovali v chodu celá ta dlouhá léta. Psát nám ovšem můžete na adresu novou do zbrusu nového infocentra Pavlač, anebo na náš email.

REDAKČNÍ KONTAKT:
DIRAVEZDI @ RISEUP.NET

KORESPONDENČNÍ ADRESA:
Díra ve zdi
InfoPavlač
Roháčova 20
130 00 Praha 3 – Žižkov

 

Díra ve zdi: Výzva k spolupráci

Tímto chceme oslovit kolektivy i jednotlivé osoby s několika tipy, jak je možné podpořit projekt časopisu Díra ve zdi.

1) Můžeme Vám dodat nějaké výtisky a vy je můžete rozdat venku nebo zaslat lidem do vězení.

2) Vy nám můžete poskytnout adresy na vězněné osoby a my jim Díru ve zdi pošleme. Nejde nám jen o tzv. politické vězně, ale o všechny vězněné lidi. Jelikož je časopis v českém jazyce, orientujeme se primárně na české věznice.

3) Můžete projekt podpořit finančně nebo materiály k otištění v dalším čísle.

4) Můžete šířit informace o Díře ve zdi na internetu a ve svém okolí.

Určitě se najdou i jiné možnosti spolupráce. Kontaktujte nás na diravezdi @ riseup.net 

ke stažení

titulka

vnitřek

komplet

 

 

 

Posted in General, Publikace.

Tagged with .