Skip to content


Věznění

Zde je seznam uvězněných lidí, který průběžně doplňujeme a aktualizujeme. Pokud máte o vězněných aktuální informace, ozvěte se nám prosím na mail. Snažíme se udávat i adresu, takže neváhejte poslat vězňům dopis. Solidarita je naší nejsilnější zbraní!

Seznam se snažíme aktualizovat a adresy by měly být správné. Někdy se ale stává, že vězni jsou přesunuti do jiné věznice a my to nestačíme zaregistrovat. Dopisy jim obvykle nejsou přeposílány. U některých vězňů se tedy může stát, že adresa již neplatí. Proto je dobré občas informace ověřit. Pokud narazíte na to, že máme v seznamu neaktuální adresu, ozvěte se nám prosím na mail.

Zde je pár rad ohledně psaní dopisů politickým vězňům:

Psaní vězňům je jedna z nejlepších technik pomoci. Uvěznění aktivisté si skutečně cení kontaktu s vnějším světem, který jim umožňuje dostat se do kontaktu s tím, co se děje venku a ukazuje jim, že nebyli zapomenuti. Nicméně, je potřeba zapamatovat si několik věcí před tím, než vezmete tužku a začnete psát. Jeden z hlavních problému, který lidi od psaní odrazuje je pocit strachu napsat někomu poprvé. Je velice těžké psát někomu, koho neznáte. Lidé zjišťují, že nevědí co psát, cítí, že jsou věci o kterých by psát neměli, nebo si myslí, že vězně nebude zajímat to co píšou. Doufáme, že následující tipy vám pomůžou.

• Pamatujte, že všechny dopisy jsou otevírány a čteny dozorci. Nepište nic, co by mohlo adresáta nebo někoho jiného dostat do problému nebo ohrozit budoucí akce.
• Ujistěte se, že jste na zadní stranu obálky napsali svou adresu – většina vězení nepředá poštu bez vyznačeného jména a adresy odesílatele.
• Nepište dopis příliš dlouhý. Čtyři strany dopisního papíru nebo dvě strany A4 jsou okolo limitu.
• Pokud nemůžete přijít na nic, co napsat, pošlete pohlednici. Bude velice vítána.
• Napište o svém životě a co děláte, vězni rádi uslyší o normálním životě.
• Napište, kde jste se o jejich případu dozvěděli.

Česká Republika

V současné době není ve vězení nikdo z lidí, kteří byli v minulých letech zasaženy represemi. Aktuality a více informací o represích v ČR najdeš na webu https://antifenix.noblogs.org

Ostatní Evropa

(Poslední aktualizace proběhla v srpnu 2017. Aktuální informace v angličtině najdete na těchto stránkách http://www.brightonabc.org.uk/prisoners.html)

Rusko

Kauza “Airsoft”

Počínaje říjnem 2017 byli mnozí antiautoritářští aktivisté zadrženi v souvislosti s obviněním z terorismu. Většinu z nich unesli důstojníci ruské státní bezpečnostní služby FSB a mučili je s použitím elektřiny a dalšími otřesnými způsoby. Po několika dnech mučení byli skoro všichni donuceni se přiznat k účasti v tzv. „Síti“ – mytické organizaci, která měla plánovat teroristické útoky během nadcházejících prezidentských voleb, turnaje FIFA a v důsledku svrhnout Putinův režim. FSB stále unáší a mučí aktivisty a aktivistky za různých okolností napříč ruskými městy.

Sleduj průběh kauzy na webu iniciativy RUPRESSION. Na webu jsou k nalezení články v ruštině, angličitně a němčině, a také adresy uvězněných soudruhů.

Adresy zadržených (je třeba psát dopisy v ruštině, jinak šance na doručení je mizivá):

St. Petersburg:

Шишкин Игорь Дмитриевич
Филинков Виктор Сергеевич

191123, St. Petersburg, Shpalernaya St., 25 PKU SIZO-3 of the Federal Penitentiary Service of Russia

Бояршинов Юлий Николаевич:

SIZO-6 Gorelovo, 188508 Russia, Leningradskaya obl., Lomonosovskiy rayon, MO Villozskoe selskoe poselenie, ulitsa Zarechnaya tupik 22

Penza:

Шакурский Илья Александрович
Пчелинцев Дмитрий Дмитриевич
Чернов Андрей Сергеевич
Сагынбаев Арман Даулетович

PKU SIZO-1, st. Karakozova, 30, Penza, Penza region, Russia, 440039

Fond Anarchistického černého kříže

Pro podporu našich kamarádů ve věznicích jsou nezbytné peněžní prostředky. Kolektiv ABC-Moskva vyzývá k projevení solidární pomoci, pokud máte tuto možnost, převodem finančních prostředků na účet ABC-Moskva.

Máte-li jakékoli otázky ohledně převodu peněz nebo jiných přání, napište prosím na avtonom46@gmail.com a abc-msk@riseup.net

Paypal účet: avtonom46@gmail.com a abc-msk@riseup.net

Velká Británie a Irsko

John Bowden

A5026DM, HMP Warrenhill, Grove Road, Hollesley, Nr Woodbridge, Suffolk, IP12 3BF (Aktualizováno: 1.6. 2018)

John Bowden strávil celý svůj dospělý život ve vězení poté, co byl roku 1982 obviněn z brutální vraždy. Díky svému uvěznění začal být politicky aktivní a za svůj vzdor zaplatil daň v podobě samotky, bití a špatného zacházení, včetně mučení. Nikdy se nenechal zlomit a je jedním z nejschopnějších a nejhlasitějších vězňů-spisovatelů. V neposlední řadě je velmi schopným obhájcem práv vězňů.
Některé z Johnových textů lze dohledat v angličtině zde: Writings by John Bowden. Případně jsou ke stažení v souborném vydání od lokální skupiny ABC – Hurricane zde:
PDF: Verze k prohlížení
PDF: Verze pro tisk na A4

Kevan Thakrar

A4907AE, HMP Long Lartin, South Littleton, Evesham, Worcestershire, WR11 8TZ, UK (Aktualizováno: 1.6. 2018)

Kevan Thakrar byl v roce 2008 křivě obviněn z vraždy a pokusu o vraždu na základě nepřímých důkazů. Podle platných zákonů o organizovaných skupinách lze odsoudit jakéhokoliv jejího člena bez ohledu na to, zda v trestném činu hrál nějakou roli či nikoliv. Kevan nebyl přítomen v momentě, kdy došlo k vraždě. Přesto dostal doživotí, s minimální sazbou 35 let ve vězení. Bylo mu pouhých 20 let.
Na Kevanovi se dozorci opakovaně mstili jak fyzickým tak psychickým násilím za to, že otevřeně mluvil o zacházení s jeho osobou i dalšími vězni.

V březnu roku 2010 byl Kevan obviněn z napadení tří dozorců ve věznici Frankland, ale dodatečně byl v průlomovém procesu zproštěn obžaloby. Spravedlnosti bylo aspoň částečně učiněno zadost a během čtyřtýdenního soudního líčení došlo k odhalení rasistického a násilného způsobu fungování vězeňské služby.

Přes svou nevinu je od té doby Kevan držen na samotce ve věznici s nejvyšší ostrahou. “Vězení uvnitř vězení” vzniklo za účelem umlčení, psychického zlomení a zabití těch, kteří se rozhodli klást odpor uvnitř vězeňského systému. Těch, kteří kladou příliš mnoho otázek, kteří podávají příliš mnoho stížností, jsou z frustrace agresivní nebo nepřijmou vězeňskou hierarchii. Přesto všechno Kevan pokračuje ve zveřejňování nespravedlností, které se dějí jemu i dalším vězňům v jeho okolí.
Více informací o případu: http://justiceforkevan.com/ (anglicky)
Texty k případu a dopisy od Kevana zde (anglicky)

Francie
Damien Camélio

Adresa: n° d’écrou 432888MAH de Fleury-Mérogis (Bâtiment D5), 7, avenue des Peupliers, 91705 – Sainte-Génevieve-des-Bois, France
Aktualizováno: 5.1. 2017
Damien je anarchista, antifašista a člen skupiny GADI (Groupe Action Directe International), který byl odsouzen na dva roky za jeho údajnou participaci při bombových útocích v Tarbes (dne 25.12. 2013 na věznici v Tarbes a o dva dny později na budovu francouzské armády) a v Pau (dne 8.2. 2014 na křesťanský kostel). Damien je zpět ve vězení a aktuálně obviněný z účasti na nepokojích v Paříži ze dne 14.4. 2016.

Německo
Thomas Meyer Falk

Adresa: c/o JVA (SV-Abtlg.), Hermann-Herder-Str. 8, D-79104 Freiburg, Germany
Aktualizováno: 6.9. 2013

V roce 1996 byl Thomas odsouzen na jedenáct a půl roku za bankovní loupež. Díky je ho silnému přesvědčení byl objektem velmi silných represí – časté samotky, každodenní kontroly cely, umlčování nebo cenzura dopisů a zamezení přístupu ke vzdělání. V roce 2007 byl konečně přesunut ze samotky a zároveň mu byl umožněn přístup ke vzdělání a dalším aktivitám. Od té doby žádal opakovaně o podmínečné propuštění, ale to bylo vždy zamítnuto. Ke konci června 2013 rozhodl místní soud v Karlsruhe, že Thomas je stále “nebezpečím” pro společnost a aktuálně je držen v “preventivním středisku”.
Pro více informací pište na mail: thomas_m_f@so36.net
nebo navštivte: http://www.freedom-for-thomas.de

Řecko

Vězni Konspirace buněk ohně (v angličtině Conspiracy of Cells of Fire – CCF)

Většina vězňů CCF je momentálně součástí série nových soudních procesů, které jsou spojené s údajnými 250 bombovými útoky a žhářstvím mezi roky 2008 a 2011 proti různým organizacím (mj. sídlo Zlatého úsvitu, Aténský soud nebo věznici Koridallos), stejně jako s údajným zasláním čtrnácti dopisních bomb. Zároveň jsou všichni vyšetřováni v souvislosti s projektem “Phoenix” a případem nazvaným “Operace Ardire”.

AKTUALIZACE: 8.7. 2016 odsoudil soud v aténské části Koridallos – předsedající speciální soudkyní – Asimina Yfanti – všechny údajné členy anarchistické revoluční organizace Konspirace buněk ohně (CCF), jmenovitě – Gerasimos Tsakalos, Christos Tsakalos, Giorgos Polydoros, Olga Ekonomidou, Theofilos Mavropoulos, Panayiotis Argyrou, Giorgos Nikolopoulos, Michalis Nikolopoulos, Damiano Bolano, and Haris Hatzimihelakis – ke 115 letům vězení pro každého.
Angeliki Spyropoulou odsouzena k 28 letům ve vězení. Athena Tsakalou a Evi Statiri byly sproštěny obvinění. Christos Polydoros dostal podmínku 6 let. Christos Rodopoulos byl odsouzen k 75 letům ve vězení, Christodoulos Xiros k 65 a Fabio Dusko k 8. Čtyři další obžalovaní dostali mezi 27 a 28 lety každý. Další čtyři byli sproštěni obvinění za členství ve skupině, přesto však dostali podmínečný trest 6 let. Další dva obžalovaní byli obviněni z přečinu urážky a další dva byli sproštěni jako nevinní.

Haris Hatzimihelakis
Panayiotis Argyrou

Adresa: Dikastiki Filaki Korydallou – A’ Pteriga, T.K. 18110, Korydallos, Athens, Greece
Aktualizováno: 5.4. 2016

Oba si odpikávají 25 let ve vězení z celkových 37 let za jejich údajnou účast v takzvaném “případu Halandri”. Momentálně čekají na nadcházející soudní procesy ohledně CCF. (pro více informací navštivte Inter Arma]

Damiano Bolano
Giorgos Nikolopoulos
Michalis Nikolopoulos

Adresa: Dikastiki Filaki Korydallou – A’ Pteriga, T.K. 18110, Korydallos, Athens, Greece.
Aktualizováno 5.4. 2016

Damiano Bolano si mimo jiné odpykává 68 let za údajné členství v CCF. Dále je obviněn z procesu “případ Halandri” a má být deportován poté, co si odsedí maximálně 25 let.
Giorgos a Michaelis Nikolopoulos si také odpikávají 68 let za údajné členství v CCF a také mají pozastavené obvinění ze soudního procesu “případ Halandri”. Dále dostali 16 měsíců za nelegální držení zbraní.

Olga Ekonomidou [Όλγα Οικονομίδου]

Dikastiki Fylaki Korydallou – Gynaikeies Fylakes, TK 18110, Korydallos,
Athens, Greece
(Aktualizováno: 1.6. 2018)

Giorgos Polydoros

Dikastiki Filaki Korydallou – A’ Pteriga, T.K. 18110, Korydallos, Athens, Greece

Theofilos Mavropoulos

Adresa: Dikastiki Filaki Korydallou – A’ Pteriga, T.K. 18110, Korydallos, Athens, Greece
Aktualizováno: 5.4. 2016
18.5. 2011 byl Mavropoulos zatčen v aténské čtvrti Pefki poté, co byl vážně zraněn v přestřelce s dvěma hlídkujícími strážníky. Jeho soudruh Giannis Michailidis byl v tu chvíli s ním, ale podařilo se mu utéct. Následně převzal plnou zodpovědnost za svou roli v celém incidentu. Mavropulos je, mimo jiné, obviněn z pokusu o dvojnásobnou vraždu. Po měsíci stráveném v nemocnici byl převezen do věznice Koridallos, do části pro “obyčejné lidi”. Ke konci prosince 2011 byl převezen do věznice Melandrino jako předběžný trest za útěk, o který se pokusil společně s několika členy CCF. Od té doby se přidal k CCF.
Pro aktuální články ohledně CCF sledujte anglické stránky:
https://interarma.info/en/
http://325.nostate.net/
http://actforfree.nostate.net/

Případy související s Buňkami ohně (Cells of Fire – CF)
V procesu s následujícími soudruhy – Giannis Naxakis, Nikos Romanos, Giannis Michailidis, Dimitris Politis, Argiris Dalios, Fivos Harisis a Grigoris Sarafoudis došlo 3.2. 2014 k soudnímu líčení ve speciálním soudě v ženské věznici Koridallos ve věci bankovních loupeží, potyčkami s policií apod.

Vězni spojení s případy “Halandri” & “Nea Smyrni”:

Giorgos Karagiannidis
Alexandros Mitrousias

Adresa: Dikastiki Filaki Korydallou – A’ Pteriga, T.K. 18110, Korydallos, Athens, Greece
Aktualizováno: 5.4. 2016
Odmítají, že by kdy byli členy Buněk ohně. Giorgos a Alexandros byli souzeni za takzvaný případ “Halandri” a dostali 20, respektive 11 let. S celou trojicí je momentálně vedeno soudní líčení v případu “Nea Smyrni” (obžalováni jsou ze založení “bezejmenné teroristické organizace”) a čelí dalším obviněním spojeným s Buňkami ohně. Zde je odkaz k jejich prohlášení.
Aktualizace: Kostantinos Sakkas se rozhodl odejít do ilegality poté, co byl propuštěn do “domácího vězení”. Jeden z jeho spoluobviněných, Stella Antoniou, který byl propuštěn na kauci byl znovu zatčen a je nadále držen ve vazbě. Další info zde.

Tasos Theofilou

Adresa: Dikastiki Filaki Korydallou – A’ Pteriga, T.K. 18110, Korydallos, Athens, Greece
Aktualizováno: 6.3. 2016
Anarchokomunista Tasos Theofilou byl odsouzen k 25 letům ve vězení ve spojitosti s ozbrojeným přepadením ve městě Paros, ke kterému mělo dojít 10.8. 2012 a byl při něm usmrcen řidič taxislužby Dimitri Micha. Byl shledán vinným ve věci dvou závažných zločinů: spoluúčast na loupeži s použitím násilí a za napomáhání při vraždě způsobené při plném vědomí. Dále byl usvědčen ze tří přečinů: držení střelné zbraně, padělání (obvinění spojená s vozidlem lupičů) a příjmutí výnosu ze zločinu (uníkové auto lupičů). Byl shledán nevinným v obvinění ze členství v teroristické organizaci (konkrétně CCF), držení výbušnin a munice, padělání pěti průkazů totožnosti, užití střelné zbraně a dvou pokusů o vraždu.
Verdikt se zakládal na pouhém jednom kousku “důkazu”, kterým mělo být DNA z vlasu, který byl údajně nalezen na čepici, která prý spadla utíkajícím lupičům. Nikdo z přímých svědků události nepoznal Tasose a samotný soud rozhodl o tom, že nebyl členem organizace, kterou státní prokurátor označil jako organizátora loupeže (tedy CCF).

Vězni Revolučního boje & ostatní
Dne 10.4. 2010 zatkla antiteroristická skupina řecké policie v Aténách šest lidí: Nikos Maziotis, Panagiota “Pola” Roupa, Kostas Gournas, Vaggelis Stathopoulos, Sarandos Nikitopoulos a Christoforos Kortesis. Všichni byli známí pro svou dlouhodobou aktivitu v anarchistickém a antiautoritářském hnutí. O dva týdny později se Nikos Maziotis, Pola Roupa a Kostas Gournas přiznal k založení organizace známé jako Revoluční boj (anglicky – Revolutionary Struggle, řecky – Epanastatikos Agonas). Stathopoulos, Nikitopoulos a Kortesis odmítli obvinění a uvedli, že jsou persekuováni za svou dlouholetou aktivitu v anarchistickém hnutí a jejich soudružské politické vztahy s ostatními. Zbylí dva, Marie Beraha a Kostas Katsenos byli také obviněni a zahrnuti do soudního líčení.

Kostas Gournas
Nikos Maziotis

Adresa: Dikastiki Filaki Korydallou – A’ Pteriga, T.K. 18110, Korydallos, Athens, Greece
Aktualizováno: 6.4. 2016
Dne 3.4. 2013 byl vynesen rozsudek v případu Revolučního boje:
Nikos Maziotis byl odsouzen k 86 letům vězení; rozsudek byl sloučen do 50 let. Pola Roupa a Kostas Gournas byli oba odsouzeni k 87 letům (Pola byla odsouzena v nepřítomnosti); oba rozsudky byli sloučeny do 50 let a 6 měsíců. Pro všechny tři platí maximální doba uvěznění na 25 let (buď ve formě vězení, vězeňské práce anebo jsou po 3/5 z této doby podmínečně propuštěni za zvláštních podmínek)
Následující druhý soudní proces probíhal v souvislosti s bombovým útokem, při kterém bylo použito 75kg výbušniny proti kontrolnímu úřadu řecké národní banky se sídlem v Aténách, ke kterému došlo 10.4. 2014. Dále šlo o přestřelku ve městě Monastiraki dne 16.7. 2014, při kterém byl zraněn a následně i opětovně zadržen soudruh Nikos Maziotis. A poslední případ u tohoto soudu se týkal expropriace bank dne 3.3. 2016. Nikos Maziotis byl odsouzen k doživotí a k tomu navrh dalším 129 letům a navrh ještě pokutě 20 000 eur. Pola Roupa, která je stále na svobodě, byla znovu odsouzena v nepřítomnosti, tentokrát k 11 letům za křivá obvinění (přesto ale bude čelit dalším obviněním za těžké zločiny, pokud bude zadržena). Antonis Stamboulos byl odsouzen k 13 letům ve vězení. (aktualizováno 6.4. 2016)

Vaggelis Stathopoulos
Christoforos Kortesis

Adresa: Dikastiki Filaki Korydallou – A’ Pteriga, T.K. 18110, Korydallos, Athens, Greece
Aktualizováno: 21.5. 2016
Vaggelis Stathopoulos a Christoforos Kortesis byli odsouzeni k 8, respektive 7 letům ve vězení. Vaggelisův rozsudek byl snížen na 7 let a 6 měsíců.

Rami Syrianos

Adresa: D2 Pteriga, Filakes Domokou, Τ.Κ. 35010, Domokos, Fthiotida, Greece

Rami je anarchista, který byl za ozbrojenou loupež v lednu 2011, konkrétně za expropriaci státního aukčního domu v Soluni, odsouzen dne 28.5. 2012 k 8 letům a 8 měsícům.

Argyris Dalios (Ntalios)
Giannis Michailidis
Dimitris Politis

Adresa: Dikastiki Filaki Korydallou – A’ Pteriga, T.K. 18110, Korydallos, Athens, Greece
Aktualizováno: 6.4. 2016
Andreas-Dimitris Bourzoukos, Giannis Mihailidis a Dimitris Politis byli zatčeni při autmobilové honičce, která se odehrála 1.2. 2013 poté, co došlo k vyloupení pobočky pošty a banky Agriculture ve městě Venvento, Kozani. Dodatečně došlo k dalším obviněním.  Giannis Mihailidis a Dimitris Politis byli obviněni z přepadení banky Agriculture ve městě Filotas. Florina a Giannis Mihailidis byli obviněni ze spoluúčasti v přestřelce s policií ve městě Pefki. Fivos Harisis a Argyris Dalios byli zatčeni ve čtvrti atén Nea Filadelphia dne 20.4. 2013 a obviněni z přepadení/loupeže. Argyris a Fivos byli zproštěni obžaloby a jejich trestní stíhání bylo založeno pouze na vzorcích DNA, které byli nalezeny v okolí místa, kde došlo k loupeži. Argyris Dalios byl také obviněn v případu dvou domů – Volos a Kalithea – a, společně s Foivosem Harisisem, zároveň z loupeže banky Agriculture ve městě Filotas, Florina.
Všech šest bylo zároveň obviněno z členství v CCF, což současně oni i CCF odmítli.
Ve středu, dne 1.8.2014, rozhodl vězeňský soud Koridallos v aténách o vině následujících anarchistických vězňů: Yannis Michailidis, Nikos Romanos, Andreas-Dimitris Bourzoukos a Dimitris Politis (kteří převzali politickou zodpovědnost za dvojitou ozbrojenou loupež vě městě Velventos, Kozani), stejně jako v případě Fivose Harisise a Argyrise Ntaliose (kteří odmítli všechna obvinění). Za vinu jim soud dal následující:
– spáchání maskovaného přepadení (krom Dimitrise Politise, který byl odsouzen za spoluúčast)
– přitěžující okolnosti držení střelných zbraní (kvůli zbraním použitým při dvojité expropriaci)
– přitěžující okolnosti krádeže automobilu (kvůli autu s rukojmím, které bylo použito jako únikové)
Konečný rozsudek proti šesti soudruhům zněl:
Andreas-Dimitris Bourzoukos, Fivos Harisis, Argyris Ntalios: 15 let a 11 měsíců.
Dimitris Politis: 11 let a 5 měsíců.
Nakonec, jak dříve navrhl státní zástupce, soud osvobodil všechny obviněné z údajného zapojení do aktivit skupiny městské guerilly CCF. Nicméně tu jsou další rozběhnuté soudní případy, které zahrnují ta samá obvinění proti anarchistickým soudruhům.
Odvolání státního zástupce v případu Velvedo je stanoveno na 20.4. 2016 ve vězeňské části věznice Koriddalos. Soudní případ by měl pravděpodobně trvat minimálně dva roky a měl by trvat mnohem delší čas, než který by tato šestice strávila ve vazbě za normálních okolností. Proto se šestice domnívá, že soud je pouhým pokusem udržet je ve vězení, aniž by došlo k dalším obviněním. zdroj
aktualizováno: 6.4. 2016
další info: Interarma

Giannis Naxakis
Grigoris Sarafoudis

Adresa:Dikastiki Filaki Korydallou – A’ Pteriga, T.K. 18110, Korydallos, Athens, Greece
aktualizováno: 20.11. 2015
V pátek 9.8. 2015 začal odvolací soud druhé instance s Grigorisem Sarafoudisem a Giannisem Naxakisem za vyloupení ATE banky v roce 2011 ve městě Purgetos, Larisa. Není známo zda Giannis dodržel své slovo, když prohlásil, že se neukáže u odvolacího soudu a ani nebude žádat advokáta. (info) Během prvního soudu byli oba odsouzeni k 16 letům za loupež. Oba byli souzeni v kontextu terorismu, přestože jediným důkazem byli vzorky DNA na pohyblivých předmětech.
Aktualizace: Následuje odročení, které bude pokračovat 10.11. 2015 [zdroj]
Pro další informace ohledně mnoha dalších řeckých vězních sludejte: https://interarma.info/en/
# NB: Řečtí vězni držení v nových “speciálních křídlech” a věznicích typu C mají přísné restrikce ohledně jejich komunikace. Telefonní rozhovory jsou monitorovány a pošta podléhá nejen cenzuře, ale některé dopisy dokonce nemusejí dojít k zamýšlenému adresátovi.

Itálie

Existují spolehlivé a průběžné reporty ohledně rozsáhlých represí z Itálie. Ekologičtí anarchisté, squatteři a aktivisté z ALF jsou čím dál více aktivní, ale čelí o to větším počtům zatčených, raziím a náhodným kontrolám.
http://en.contrainfo.espiv.net/ je dobrým zrdojem pro aktuální informace z Itálie v angličtině.

Operace “Prometeo”

Dozvěděli jsme se o zatčení anarchistů Natascia, Beppeho a Roberta, které se uskutečnilo 21. května 2019. Bylo to provedeno ROS carabinieri jako součást represivní operace nazvané „Prometeo“ (“Prometheus”).
 
Došlo také k nějakým prohlídkám. Média uvádí, že hlavní obvinění spočívá v „útoku s cílem terorismu nebo subverze“, neboť tito anarchisté jsou považováni za odpovědné ze zaslání tří bombových balíčků, které dorazily v červnu 2017 těmto osobám: Rinaudo a Sparagna (posledně jmenovaný je státním zástupcem soudního procesu pro operaci „Scripta manent“ ) a Santi Consolo, v té době ředitel DAP („Oddělení vězeňské správy“) v Římě.

Čekáme na další informace a nyní oznámíme adresy, o kterých víme:

Giuseppe Bruna
C. C. – C. R. di Opera
via Camporgnago 40
20090 Milano
Italia [Italy]

Natascia Savio
N° d’écrou: 93106 – cellule 114
Centre pénitentiaire de Bordeaux-Gradignan
36 Rue du Bourdillat
33170 Gradignan
France

Milan May Day Actions

Italská a řecká policie spustila represivní akci proti aktivistům, kteří údajně organizovali mobilizaci na #NoExpo May Day 2015 v Miláně. Deset lidí bylo zadrženo, z čehož pět v Itálii (všichni v Miláně) a pět v Řecku, a obviněno z “ničení a rabování” s přitěžujícími okolnostmi – neuposlechnutí policejních výzev a “uvedení v omyl”. Pět dalších je vyšetřováno za stejné zločiny, z čehož tři v Miláně, jeden ve městě Como a poslední v Řecku.
Všichni zadržení v Řecku byli propuštěni, ale musejí se nahlašovat na policejní stanici třikrát do týdne. Zatímco zadržení v Itálii byli vzati do vazby ve věznici San Vittore. Bližší info o osobách:

Alessio Dell’Acqua
Niccolò Ripani
Edoardo Algardi
Andrea Casieri

Adresa: C.C. San Vittore – Piazza Filangieri 2 – 20123 Milan, Italy
Aktualizováno: 9.6. 2016

Davide Rosci

Adresa: Casa Circondariale di Teramo, Rot. Castrogno, 64100 Teramo (TE), Italy
Aktualizováno: 7.6 2016
Nejvýšší soud potvrdil rozsudek ohledně riotů v Římě, dne 15.8. 2011, kdy došlo k napadení a následnému zapálení ozbrojeného policejního auta. Rozsudek šest let za ničení a plenění-rabování (dle starého fašistického zákona) byl potvrzen pro Davida Rosciho a ostatní obžalované – Cristiana Quatraccioniho a Maura Gentileho z města Teramo. Odvoláním byl odložen rozsudek pro Marca Moscardelliho.
Všichni, krom Rosciho, byli po uplynutí poloviny trestu propuštěni na základě polehčujících okolností. U něj nebyli brány v potaz žádné polehčující okolnosti, takže jako jediný zůstává nadále ve vězení.
Aktualizováno: 7.6. 2016

Nicola Gai
Alfredo Cospito

Adresa: C.C. Ferrara, Via dell’Arginone 327, ΙΤ-44122 Ferrara, Italy
Aktualizováno: 8.10. 2016
Nicola Gai a Alfredo Cospito byli zatčeni 14.9. 2012 a obviněni ze střelby na Roberta Adinolfiho, ředitele společnosti podnikající v jaderné energii Ansaldo Nucleare. Dne 7.5. 2012 ho střelili do kolen a akce byla oznámena skupinami Olga/FAI/FRI nucleus. Během prvního soudu, dne 30.8. 2013, se přiznali k účasti na střelbě, ale bylo jim zabráněno přečíst jejich prohlášení. Během rozhodujícího soudu, dne 12.11. 2013, byla oznámena výše trestů – pro Alfreda 10 let a 8 měsíců ve vězení a pro Nicolu 9 let a 4 měsíce za útok s teroristickými úmysli (podle článku 280 italského trestního zákoníku). Dále jim byla soudem zrušena možnost přístupu k různým vězeňským benefitům, případně možnost domácího vězení.
Začátkem května 2015 bylo Nejvyšším soudem rozhodnuto o snížení rozsudku pro soudruhy Alfredo Cospito a Nicoly Gai.
Konečný rozsudek zní:
Alfredo Cospito: 9 let, 5 měsíců a 10 dní (z původních 10 let a 8 měsíců)
Nicola Gai: 8 let, 8 měsíců a 20 dní (z původních 9 let a 4 měsíců)
Aktualizováno: 13.11. 2015

Genoa 10

Italský nejvyšší soud potvrdil 13.7. 2012 rozsudek pro deset aktivistů a shledal je vinným ve věci “ničení a rabování” soukromého majetku během setkání G8 v Ženevě v roce 2001. Pětice z obžalovaných využila svého práva se odvolat k dalším souvisejícím obviněním a jejich případy budou znovu přezkoumány soudem. V roce 2014 byli dva z odsouzených propuštěni na podmínku a “drženi” v domácím vězení.

Marina Cugnaschi

Adresa: C.C. Bollate, Via Cristina Belgioioso 120, ΙΤ-20021 Milano, Italy
Aktualizováno: 7.6. 2016
Odsouzena na 12 let a 3 měsíce. K rozsudku Mariny byla přidána, již po určitém čase stráveném ve vězení, “psychická spoluúčast” během riotů – tedy to, že pokud někoho nezastavíte v ničení banky, jste jeho komplicem při zločinu.

Francesco Puglisi

Adresa: Casa Circondariale di Roma Rebibbia, Via Raffaele Majetti, 70, IT-00156 Roma
Aktualizováno: 7.6. 2016
Odsouzen na 14 let.
Francesco Puglisi, přezdívaný “Gimmy”, se rozhodl skrývat poté, co byl odsouzen na 14 let ve vězení za “ničení a rabování” během protestů v Ženevě roku 2001. Následně byl 5.7. 2013 zadržen v Barceloně a vydán do věznice Rebibbia v Římě.

Luca Finotti

Casa Circondariale di Trento, Via Cesare Beccaria, 13 – 38014 Spini del Gardolo (TN), Italy

Odsouzen na 9 let.

Operace Pandora

V úterý 16.12. 2014, v pět hodin ráno vtrhli stovky policistů do několika domů, sociálních center a ateneí po celé Barceloně a také jednoho bytu v Madridu. Vše bylo součástí operace Pandora, která byla iniciována jako protiteroristická akce z nejvyšších míst španělského soudního systému. Několik domů bylo prohledáno a jedenáct anarchistických soudruhů bylo zatčeno. Během zatýkání neměli žádné tušení z čeho jsou obviněni. Až následně jim bylo sděleno vágní obvinění z “anarchistického terorismu”.
Ve čtvrtek 18.12. 2014 bylo sedm z nich převezeno do vazby a čtyři z nich byli propuštěni za podmínek přísného dohledu. Všichni jsou momentálně obviněni ze spoluúčasti ve skupině GAC (Coordinated Anarchist Groups – koordinované anarchistické skupiny), tedy skupiny lidí, která měla nějaké schůzky a upravovala nějaké knihy. Již dříve, začátkem listopadu 2013, bylo zatčeno pět lidí, z čehož dva jsou stále ve vězení. Také jsou obvinění ze členství v GAC a také ze spáchání různých přímých akcích proti kostelům. (info z 21.12. 2014 – zdroj)
Pro více informací v angličtině: Co se skrývá za operací Pandora?
Aktualizace ohledně sedmi soudruhů zadržených 16.12. 2014 během Operace Pandora a kteří byli propuštěni na kauci 30.1. 2015.
Po otevření vyšetřovacího spisu je známo, že jsou obviněni mimo jiné z členství v GAC; útokům proti bankám; ze zasílání poštovních bomb (jednu arcibiskupovi města Pamplona, druhou členovi fašistické kongregace Legionaries of Christ a další různým italským společnostem). Zároveň “jsou spojeni” – jak vždy tvrdí policie – s bombovými útoky proti katedrále Almudena v Madridě (7.1. 2013) a proti basilice Pillar v Zaragoze (2.8. 2013), což vedlo k následnému obvinění a vazbě našich soudruhů Mónicy Caballero a Francisca Solar.
Policejní stanovisko v této věci končí vítězným prohlášením: “podle vyšetřovatelů došlo k přerušení struktury GAC/FAI-FRI v katalánsku, což bylo základem pro tuto kriminální organizaci s teroristickými úmysli proti španělskému státu”. Co tito posluhovači moci nepochopili (a nikdy nepochopí) je to, že ikdyž se touto operací snažili zastrašit ostatní soudruhy, tak jim toto úsilí nejen nevyšlo, ale nyní již můžeme s jistotou říci, že to dokonce došlo k úplnému opaku. (zdroj)

Enrique Costoya Allegue

– momentálně není známa jeho přesná adresa, jelikož byla jeho korespendce poslední dobou vracena (aktuální k 29.3. 2016)

Z rána 28.8. 2015 bylo zatčeno sedm anarchistů v Barceloně a další dva v Manrese. Osm domů a sociálních center ve čtvrtích Sant Andreu, Clot, Gràcia a Sants bylo obětí policejní razie, včetně center Ateneu Llibertàri de Sants a La Revoltosa v části Clot. Jako obvykle došlo ze strany zasahujících policistů k zabavení různých materiálů, včetně elektroniky, peněz a různé propagandy.
Tato operace (tyto útoky) jsou dalším pokračovaním represivních akcí, známých jako Operace Pandora, která byla spuštěna v prosinci 2014 a během níž došlo k zatčení jedenácti soudruhů, kteří momentálně čekají na soud. Vše souvisí s další policejními operacemi Piñata a Columna, které vznikly za účelem umlčení soudruhů, o kterých policie tvrdí, že jsou členi GAC, kterou stát považuje za teroristickou organizaci. Osm z nich bylo propuštěno na kauci, jen Enrique Costoya Allegue zůstává ve vazbě (aktuální k 3.11. 2015)

Barcelonská pětka

Dne 15.5. 2013 došlo k megaakci katalánské policie, která byla vedena nejvyšším státním zastupitelstvím v Madridu. Během ní bylo zatčeno pět anarchistů v různých částech katalánska pro údajné členství ve skupině Bandera Negra. Celá akce byla s největší pravděpodobností orientována na média, jelikož přišla ve stejnou dobu kdy mělo přijít druhé výročí toho času populárního hnutí 15-M. Následně zůstala celá pětice ve vazbě, v cele předběžného zadržení.
Pětice je momentálně rozptýlena po pěti různých věznicích v regionu a všichni podléhají režimu FIES3. Nikdo z nich již není v izolaci, ale státní aparát pokračuje v dalších restrikcích režimu FIES. Nicméně, je možnost každému z nich poslat dopis. Připomínáme, že celá komunikace je monitorována, takže doporučejeme zvýšenou opatrnost v kontextu toho, co jim budete psát. Detaily ohledně případu a možnosti projevů solidarity jsou k nalezení na tomto blogu, který je věnován barcelonské pětce.
Post pro Silvia Muñoz Layunta, Juan José Garrido Marcos, Yolanda Fernández Fernández, Xabier González Solar a Jose Carlos Recio Minguez byla v současnosti vracena jako “neznámý” nebo “propuštěn”, ale nemáme žádné bližší informace k jejich statusům. Budeme informovat, až získáme bližší info. (Aktualizováno: 11/06/15)

Čtyřka z Cordoby

Odvolací soud ve městě Malaga odsoudil trojici anarchistů: Giovani Barcia, Michele Pontolillo a Claudio Lavaza, kteří si odpykávali jedenáctiletý trest ze září 1999, za incident u italského konzulátu v prosinci 1996. Tři osoby s kuklami na hlavách uvěznili italského konzula a jednoho ze zaměstnanců jako projev solidarity vyslaný italským vězňům, kteří byli uvězněni soudcem Marini (ten vytvořil vykonstruovaný proces proti italským anarchistům) a následně zmizeli s několika pasy a penězi. Z tohoto případu (a jedné bankovní loupeže) byla obviněna trojice italů, kteří dostali následující rozsudky: Claudio na 49 let, Giorgio a Giovani na 48 let, 3 roky pro Michele. Zde jsou jejich aktuální adresy:

Claudio Lavazza

Adresa: C.P. Teixeiro (módulo 11), Carretera Paradela s/n, 15310 Teixeiro-Curtis (A Coruña), Spain
Aktualizováno: 27.10. 2014

Giovanni Barcia

Adresa: C.P.El Acebuche, Ctra. Cueva de los Úbeda, km 2,5, 04071.- El Acebuche, Almería, Spain

Švédsko
Joel Almgren

Osvobozen podmíněně v červnu 2017.

Joel je švédský antifašista, který je momentálně ve vyšetřovací vazbě za incident, při kterém bránil antirasistickou demonstraci v Kärrtorp, nedaleko Stockholmu. Šlo o útok ze strany neonacistické skupiny Swedish National Resistance (švédský národní odpor). Během útoku bylo několik lidí vážně zraněno a Joel čelí obviněním spojeným s těmito zraněními.

Olle Smedberg

Osvobozen podmíněně na jaře 2017.
Olle je jedním z mnoha švédských antifašistů, které jsou momentálně ve vězení za svou účast na antifašistických demonstracích.

Švýcarsko
Marco Camenisch

Osvobozen!
Aktualizováno: 1.6. 2018
Marco je švýcarský anarchista a ekologický aktivista, který je ve vězení od roku 1991. Dostal rozsudek k 18 letům, z čehož 10 za užití výbušnin ke zničení věží elektrického vedení, které vedly od atomové elektrárny a 8 za vraždu švýcarského pohraničního strážníka, ke které došlo, když byl na útěku. V roce 2012 dokončil svůj 12 letý rozsudek v Itálii za zničení věží elektrického vedení, což bylo součástí sábotážní kampaně proti jadernému průmyslu.
Několikrát za poslední roky mu bylo zamítnuto podmínečné propuštění na základě jeho “nekooperace s vězeňským systémem”, mezi které patřilo například neodevzdání vzorku moči za účelem testu na drogy. Možnost podmínečného propuštění byla popsána v soudním psychiatrickém posudku, který mu doporučoval, aby se distancoval od svých politických názorů a “zločinecké ideologii”. Měl by se tedy zřeknout mnoha jeho mezinárodních soudruhů, přátel a známostí z mnoha let a s pomocí a kontrolou úředních autorit vytvořit “bezkriminální” prostředí. Následně by mohlo dojít ke zvážení “vytvoření plánu s realistickou propouštěcí perspektivou”.
Proto bylo Marcovi opětovně zamítnuto podmínečné propuštění, přestože si odseděl dvě třetiny jeho trestu.

Turecko

Osman Evcan

Adresa: Kocaeli 1 Nolu F Tipi Cezaevi, A-7-21, Kandıra / Kocaeli, Turkey
Aktualizováno: 21.12. 2015
Osman Evcan je anarchistický vězeň, který strávil posledních 23 let ve vězení. V roce 1992 byl odsouzen na 30 let ve vězení za obžalobu ve věci jeho členství levicově teroristické organizaci a loupeže. Byl také uvězněn na 9 let během let 1980 a 1989.
Osman se začal zajímat o anarchistické ideály v roce 2003 a mimo jiné se stal veganem a podporovatelem boje za osvobození zvířat.
Osman Evcan byl během svého uvěznění v mnoha různých věznicích po celé zemi. Během této doby bojoval proti autoritářskému násilí a zvlášť proti násilí a útlaku, které je systematickou součástí vězeňské hierarchické struktury. Nadále pokračoval v boji proti utiskující mentalitě, aniž by kdy uhnul o píď a prošel si mnoha hladovkami.
Jeho první hladovka byla za umožnění přístupu k veganskému jídlu ve vězení a trvala 42 dní. Během tohoto protestu anarchisté a bojovníci za práva zvířat po celém světě, stejně jako v Turecku, podporovali Osmanův boj za přístup k veganskému jídlu ve věznicích. Po této 42 dní trvající hladovce vytvořila vláda nařízení, které se týkalo veganů a vegetariánů ve vězení: “Požadavky veganů a vegetariánů budou akceptovány v případě, že…???
Osman pokračoval po této výhře ve svém boji vně vězeňského systému. Podpořil různé boje za práva LGBT, osvobození zvířat, ženská práva nebo různé anti-imperialistické boje za zdmi věznice. Mimo jiné například držel třídenní hladovku jako protest proti zvířecímu masakru, který je doprovodem každoročních oslav “feast of sacrifice”. Zároveň napsal několikero článků na podporu mnoha různorodých bojů a pokračuje svůj politický boj natolik, kolik mu přítomnost okolních zdí dovolí.

Mirek Farkas a Markéta Všelichová

Dva aktivisté, Markéta Všelichová a Miroslav Farkas, byli zatčeni 13. listopadu 2016, když se přes hraniční přechod Habur snažili přejít z Turecka do Iráku. Tureckými represivními složkami byli obviněni z participace na teroristických aktivitách v Severní Sýrii a byli zavřeni do vazby. Dne 2. srpna 2017 byli odsouzeni na 6 let a 3 měsíce nepodmíněně za příslušnost ke kurdským obranným složkám YPG/YPJ (tyto nestátní kurdské skupiny bojují proti Daesh/ISIS, turecké armádě, která Kurdy utlačuje několik desetiletí, i proti režimu diktátora Bašára Asada). Markéta byla předtím v Rojavě už dvakrát, podle svých slov se připojila k obranným silám a oblast si s její kulturně-politickou ojedinělostí od začátku zamilovala. Tentokrát byla s Mirkem na cestě do Rojavy, kde měli v plánu vybudovat polní nemocnici pro bojujicí i civilisty, uvést ji do chodu a eventuálně pomoct s obranou, jak sama říká. Společně udělali před cestou velkou kampaň, v rámci níž chtěli sehnat potřebný materiál a vybavení, a zároveň se nebáli dělat přednášky o životě, boji a revoluci v regionu. Tyto veřejné aktivity s velkou pravděpodobností zvedly také zájem tureckých agentů.

Markéta v rozhovoru řekla, že cítí s lidma, kteří proti zlu nasazují život, že by ráda pomohla Rojavě se vším, co potřebuje, a že si uvědomuje, že jako Evropanka má větší možnosti, jak se zapojit a pomoct. Trošku po svém, ale s nimi, jak zmínila.

Často se dočteme o tom, že Mirek a Markéta nejsou teroristé, ale nevinné oběti. Naprosto chápeme a respektujeme tuto reakci jejich blízkých a přátel, ale myslíme si, že to není strategie, která je pro nás výhodná a ani se neodvažujeme tvrdit, že by oba uvěznění s takovou rétorikou souhlasili. Nechceme plýtvat energii nekonečným opakováním tvrzení, že nejsou teroristé. Ne kvůli tomu, že si myslíme opak, ale protože z historické i vlastní zkušenosti víme, že samotný termín terorismus je naprosto nicneříkající výmysl represivních složek, pod který se dá schovat každý, kdo se té nebo oné vládě znelíbí. V ČR se s ním označují anarchisté, v západní Evropě radikální islamisté a v Turecku ti, kteří proti nim bojují. Markéta i Mirek si vybrali, že udělají odvážný krok a naneštěstí upadli do zajetí tureckého státu, který je po desetiltí nejtvrdším utlačovatelem kurdského lidu, a proto pochopitelně vnímá oba aktivisty jako své nepřátele. Nyní jsou oba v tureckém vězení.

Pokud s nimi cítíš solidaritu a chceš je podpořit, v první řadě neváhej a pošli jim dopis na následující adresy. (Dopisy musí být psané v angličtině, co psát a nepsat, najdeš v příručce „Jak psát dopisy“)

Adresa na Markétu:

Van T Tipi Kapali Ceza İnfaz Kurumu Markéta Všelichová Tevekli Mah. Erciş Yolu (Erciş Yolu 25. Km) Tuşba / Van 650 40 Turecká republika – Türkiye Cumhuriyeti

Adresa na Mirka:

Van F Tipi Yuksek Guvenlikli Kapali Ceza Infaz Kurumu Miroslav Farkas Abdurrahman Gazi, Km, Ipek Yolu Cd. N°25 650 40 Van Merkez/Van Turecká republika – Türkiye Cumhuriyeti

Na adrese mirekamarketa.cz se můžeš dozvědět o legální kampani, možnostech finanční podpory právní pomoci a taky tam najdeš spoustu dalších informací a materiálů. Nezapomeň, že solidarita nekončí u přímé pomoci vězněným, ale pokračováním v jejich odkazu – solidární akcí. Není nutné je vykreslovat jako humanitární a nenásilné aktivisty. Jejich případ nám může pomoci k zamyšlení, jestli není chybou nepostavit se genocidám, masivnímu vystěhování, znásilňování, tyranii a útlaku, ať už jsou pod taktovkou států nebo fundamentálních či fašistických skupin, všemi možnými prostředky. Stačí se rozhlédnout okolo a naslouchat svému srdci.

Anarchistický černý kříž, léto 2017

„Nemyslím si, že mým cílem by mělo být žít 60 nebo 70 let, já chci dělat něco prospěšného. Strach už nemám.“

Markéta v rozhovoru pro DVTV

USA a Kanada

Jeremy Hammond

#18729-424, FCI Manchester; Federal Correctional Institution; P.O. Box 4000; Manchester, KY 40962; USA
28 letý hacker Jeremy Hammond byl odsouzen 15. listopadu 2013 na 10 let ve vězení poté, co ho usnesli viným v případě hackerské akci Anonymous vůči firmě Stratfor.

Marius Jacob Mason

#04672-061, FMC Carswell, Federal Medical Center, P.O. Box 27137, Fort Worth, TX 76127, USA
Odsouzen na 21 let a deset měsíců (do září 2027) za účast ve žhářském útoku na budovu, kde byly prováděny testy genetických modifikací plodin. Rovněž se přiznal k účasti na dalších dvanácti ELF akcích. Web na Mariovu podporu: http://supportmariusmason.org

Rebecca Rubin

#98290-011, FCI Dublin, 5701 8th Street – Camp Parks, Dublin, California 94568, USA
Odsouzena za několik ALF a ELF akcí v rámci kampaně Green Scare. Rebecca se mezi lety 1997 a 2001 dopustila několika žhářských útoků a osvobodila stovky zvířat.

Justin Solondz

#98291-011, FCI Oakdale I, P.O. Box 5000, Oakdale, LA 71463, USA.
Vězeň ze zátahu „Operation Backfire“ proti aktivistům Earth Liberation Front (ELF). Po pár letech na útěku byl vydán z Číny a v březnu 2012 byl odsouzen k sedmi letům ve vězení za žhářství Washingtonské univerzity v Seattlu.

Clevelandská čtyřka

Čtyři Occupy Cleveland aktivisté, kteří byli zapleteni do spiknutí a následně odsouzeni na dlouhou dobu do vězení. Brandon, Connor, Doug a Joshua byli zadržení 1. května 2012 a obviněni z plánování několika bombových útoků, včetně útoku na most. Skutečný příběh je ale takový, že celá akce byla vymyšlena FBI a clevelandští aktivisté byli do akce zatažení informátorem, který se mezi ně infiltroval dlouho předtím. celý komplot měl sloužit k oslabení hnutí a Doug, Connor a Brandon byli odsouzeni na jedenáct let, osm let a necelých deset let za plánování teroristických útoků.

Connor Stevens, #57978-060, FCI McKean, PO Box 8000, Bradford, PA 16701, USA.
Brandon Baxter, #57972-060, USP Atwater, PO Box 019001, Atwater, CA, 95301, USA.
Joshua Stafford, #57976-060, USP Tucson, Post Office Box 24550,Tucson, Arizona 85734, USA.
Douglas L. Wright, #57973-060, USP Allenwood, P.O. Box 3000, White Deer, PA, 17887, USA.

Eric Wildcat Hall

#BL-5355, Unit H/A, SCI Forest, PO Box 945, Marienville, PA 16237, USA
Odsouzen na 35-75 let za pomoc při posílání zbraní domorodým aktivistům ze střední Ameriky.

Byron Shane ”Oso Blanco” Chubbock

Byron Chubbuck
#07909-051, USP Allenwood, P.O. Box 3000, White Deer, Pennsylvania 17887, USA
Odsouzen na 80 let za napadení, uprchnutí a bankovní loupež. Oso Blanco přeposílal peníze, které ukradl v bankách ve Spojených státech Zapatistům v Mexiku. Web na Osovu podporu: http://www.osoblanco.org/main/

Walter Bond

37096-013, FCI Greenville, PO Box 5000, Greenville IL 62246, USA
Walter je uvězněn na dvanáct let za žhářské útoky na dvě továrny, zpracovávající kůži (jedna v Coloradu a jedna v Utahu) a na restauraci prodávající paštiku z husích jater (rovněž v Utahu). Web na Walterovu podporu: http://supportwalter.org/SW

Bill Dunne

#10916-086,
USP Pollock,
Post Office Box 2099,
Pollock, Louisiana 71467, USA

Odsouzen na devadesát let v roce 1979 za pokus o osvobození anarchistického vězně. Osvobození bylo úspěšné, ale Bill byl zadržen po přestřelce s policií, když se pokoušeli s vězněm uprchnout.