Skip to content


Lukáš Kalina

K zatčení Lukáše Kaliny došlo v Brně, v supermarketu Tesco vedle galerie Vaňkovka. V té době neměl domov a žil na ulici. „Bydlel jsem na „zámku“, ubytovnách a pak na ulici v Havlíčkovo Brodě a Brně. Teď žiju v base v Břeclavi. Na pokoji je nás pět. Jsou to vesměs starší chlapi.

Lukáš trpí schizofrenií a závislostí na alkoholu. Housky si v obchodě strčil do tašky a když ho ostraha odhalila vydala ho policii. Soud následně výši rozsudku zdůvodnil tím, že šlo o krádež v nouzovém stavu vyhlášeném v souvislosti s pandemií COVID 19.

Jen ignorant by si nepovšiml, že sám Lukáš byl v nouzi a to, co soud označil za krádež udělal právě proto, aby svou nouzovou situaci vyřešil. Absurditu celé situace dokresluje také fakt, že podobné housky každý den supermarkety ve velkém vyhazují do kontejnerů, které často hlídá ostraha a odhání od nich hladové lidi. Tuto skutečnost také zviditelnilo video projektu STRAKA, kampaně, která tvrdí, že se zločinu nedopustil Lukáš Kalina, ale soudci, bachaři a kapitalisté. PROJEKT STRAKA  propaguje neplacení za zboží v obchodech s odvoláním na fakt, že to jsou především kapitalisté, kdo hromadí hodnoty na úkor pracujících.

(Aktualizováno: 18. 92020)

Lukáš Kalina nar. 1995
Vězeňská služba ČR – Věznice Břeclav
P. O. BOX 74
Břeclav
690 02

Posted in General.