Skip to content


Solidarita s Karou vězněnou ve Francii!

Kara Wild je umělkyně a soudružka, momentálně zadržená a vězněná ve Francii pro údajnou spoluúčast na protestech proti nešetrným reformám zákoníku práce a policejním represím. Kara je trans ženou, momentálně se nacházející v mužské věznici bez přístupu k hormonům. Je jí odmítnuto propuštění na kauci z důvodu jejího amerického občanství a možného opuštění Francie.

Dne 18. května se tisíce lidí rozhodlo v Paříži demonstrovat proti policejnímu násilí a připravované neoliberální reformě zákoníku práce. Během těchto protestů došlo k zapálení policejního auta. Kara byla brutálně zatčena v návaznosti na tento incident o týden později nedaleko La Place de la Nation během jiné události. Přes nedostatek důkazů se měla dopustit rozbití okna u policejního auta jen chvíli před jeho zapálením. Je obviněna z “pokusu o úmyslné zabití veřejného činitele, ničení majetku, skupinové násilí a spoluúčast v maskované ozbrojené skupině.”

Kara je mezi šesti lidmi, kteří čelí obviněním ve spojitosti s tímto incidentem. Francouzský premiér Manuel Valls přislíbil, že dojde k exemplárním trestům, mimo jiné proto, aby bylo docíleno demobilizace protestů.

Přes sílící hnutí proti globálnímu kapitalismu se stupňují útoky ze strany státu, roste moc a nadvláda bílého, heterosexuálního patriarchátu každým dnem od Paříže po Oaxacu. Přestože se toto léto násobí síla a horlivost odporu, nezapomínejme na naše přátele! Podpořte Karu Wild, tím že jí zašlete dopis, balíček s literaturou nebo finanční částku na pokrytí soudních výloh a právního zastoupení. V neposlední řadě můžete pomoci šířením informací o jejím případě.

Svobodu všem politickým vězňům!
Svobodu všem transgender vězeňkyním!
Svobodu všem vězňům!

Dopisy a balíčky s literaturou můžete posílat na adresu:
Association Acceptess T
39 bis boulevard Barbès
75018 Paris
France
nebo skrze mail (který bude vytisknut a přeposlán její podpůrnou skupinou) na: com.prison.acceptess-t@outlook.fr
Jako předmět mailu napište TO KARA. Do dopisu vložte samostatnou poznámku, že se jedná o dopisu pro Karu.

https://freekarawild.org

Posted in Věznění, represe.

Tagged with , , , .