Skip to content


Itálie: 30 domovních prohlídek a 5 zadržených za útoky FAI

6. září 2016 v ranních hodinách dali turínští Digos (politická policie) příkaz ke třiceti domovním prohlídkám v různých italských obvodech a k zatčení pěti anarchistů (Anna, Marco, Alessandro, Danilo a Valentina), kteří jsou obviněni z podvratného spolčení s teroristickými úmysly. Jde o pokračování případu již zadržených anarchistů Nicoly a Alfreda.

Operace “Scripta Manent” (z latinského přísloví “verba volant, scripta manent” – slova uletí, psané zůstává) se snaží spojit v jedno sérii přímých akcí, ke kterým se přihlásila FAI (italská neformální anarchistická organizace). Tímto se snaží obnovit strategii z předešlých operací (např. “Ardire”) a vytvořit dojem vertikálně organizované struktury na základě konfliktu mezi různými anarchistickými přístupy ve skupině.

V tomto vyšetřování se jedná konkrétně o dopisní bomby poslané řediteli CPT (detenční zařízení pro migranty) v Modeně v květnu 2005, stanici dopravní policie v Turíně-San Salvario a vedení policie ve městě Lecce (ke které se přihlásila skupina FAI/Narodnaja Volja). Dále se mělo jednat o výbušné zařízení u bodovy RIS (soudní znalci policie) v Parmě 24.8. 2005, ke kterému se přihlásila skupina FAI/Cooperativa Artigiana Fuoco e Affini-occasionalmente spettacolare. Následně i další dopisní bombu zaslanou primátoru města Boloňa Sergiovi Cofferatimu (FAI/Cooperativa Artigiana Fuoco e Affini-occasionalmente spettacolare) a výbušná zařízení proti ubytovně policejních kadetů ve městě Fossano (2.6. 2006 – skupina FAI/RAT-Rivolta Anonima e Tremenda) a jedno úmístěné v turínské čtvrti Crocetta (7.3. 2007 – skupina FAI/RAT). Krom dalších akcí i zranění Roberta Adinolfiho, ke kterému došlo 2.11. 2015. Poslední čin je zahrnut přesto, že se k němu veřejně přihlásili a následně byli odsouzeni dva soudruzi. Jde tedy o pokus začlenit útok do souvislostí a vytvořit dojem organizovaného zločinu.
Zdá se, že vyšetřovatelé za účelem propojení všech vodítek použili, krom běžného, elektronického a počítačového sledování, dokonce i experty na lingvistiku a grafology.

V tuto chvíli víme, že naši soudruzi, zadrženi v rámci této operace, se nacházejí v těchto věznicích:

Marco Bisesti
C.R. Rebibbia
Via Raffaele Majetti 70
00156 Roma, Italia

Alessandro Mercogliano
C.R. Rebibbia
Via Raffaele Majetti 70
00156 Roma, Italia

Anna Beniamino
C.C. Civitavecchia
via Aurelia nord km 79
500 n. snc 00053, Italia

Emiliano Danilo Cremonese
C.C. via San Donato n.2
65129 Pescara, Italia

Valentina Speziale
C.C. via Ettore Ianni n.30
66100 Chieti, Italia

Alfredo Cospito a Nicola Gai jsou stále ve věznici:
C.C. Ferrara
via Arginone 327
44122 Ferrara, Italia

Během domovních prohlídek byl ještě zatčen Daniele, soudruh a editor magazínu Croce Nera Anarchica (italské ABC), který byl zadržen v návaznosti na jiné opatření a je obžalován z nelegálního držení materiálu k sestrojení výbušného zařízení, které mu bylo oznámeno až poté, co se u něj doma našli baterie a návody pro elektrikáře.

Daniele Cortelli
C.C. Regina Coeli
Via della Lungara n29
00165 Rome, Italia

Pro další informace, jak podpořit vězněné soudruhy, se obraťte na podpůrnou skupinu: croceneranarchica@autistici.org

http://www.croceneranarchica.org/

Posted in Věznění, represe.

Tagged with , , , , .