Skip to content


Proč jsou všichni vězni političtí vězni + Casey Brezik a jeho podpora

Během léta 2018 vyšla nová publikace, kterou si nyní můžete stáhnout v PDF na našem webu. Její úvodní text se věnuje kritice vězeňství a další podpoře anarchisty Caseyho Bezika.

Činy za které je Casey odsouzen nepovažujeme za správné, nicméně stojíme si za tím, že by něměl trávit čas ve vězení. Věříme, že by tam něměl být nikdo a všechna vězení je třeba zrušit. Proto tuto publikaci vydáváme. Proto podporujeme Caseyho.

Casey Brezik je odsouzený anarchistický atentátník z okolí Kansas City, který si odpykavá trest za ublížení na zdraví rektora metropolitní univerzity v Penn Valley, se záměrem napadnout guvernéra Missouri Jay Nixona během přednášky na univerzitě (kterou později Nixon zrušil). Casey je nyní vězněn státem Missouri, který mu přiřkl 12 let vězení za tři obvinění. Napadení a dvě ozbrojená přepadení, k čemuž dostal 7 let za napadení 2. stupně. Oba tresty si odpykává najednou. Casey byl během svého trestu vězněn na různých místech. V současné době je v nápravném zařízení Algoa v Missouri.

V nedávné době se oženil se ženou, která je držena v jiné věznici v Missouri. Momentálně studuje matematiku, aby mohl po propuštění studovat vesmírné inženýrství. V Listopadu 2018 ho čeká soud, kde se rozhodne o jeho dalším setrvání za mřížemi. Není ještě jasné, kdy ho propustí, ale je jisté, že to nebude před listopadem 2020. V současné době si šetří peníze, aby si mohl po propuštění koupit levné auto k přepravě do práce a do školy. Se sbírkou pomáhá i naše skupina ABC. Caseyho záměrem je usídlit se v okolí St. Louis, kde chce získat potřebnou akreditaci na vyšší škole, ze které by mohl jít na univerzitu Vědy a technologie v Missouri.

Casey trpí depresemi a má zkušenosti se schizofrenií. Sám sebe popisuje jako společensky neobratného a říká, že si často přijde nepochopen. Má dobré srdce a lituje faktu, že neúmyslně ublížil některým z těch, kteří se mu snažili pomoci během doby, co je ve vězení. Doufá, že mu můžete odpustit. Těší se na to, že se relativně brzy dostane ven a uvidí se se všemi, kteří mu během těch let projevují podporu. Všem vám děkuje.

Caseyho aktuální adresa:

Casey M. Brezik #1154765
Algoa Correctional Center
8501 No More Victims Road
Jefferson City, MO 65101

Stránky věnované Caseyho podpoře

https://supportcasey.org/

Stahuj publikaci v PDF

 

Posted in Publikace, Věznění, represe.

Tagged with , .