Skip to content


Vyjádření o kampani v ruské kauze Síť

V únoru 2018 byla v Rusku započata kampaň na podporu obviněných v Kauze Síť. Hlavními cíly kampaně byla sbírka peněz na výdaje za právní pomoc, organizování humanitární podpory zadrženým a nabídka podpory jejich příbuzným. Zdroje, které byly doteď shromážděné byly distribuovány podle momentální potřeby rodin a zadržených. Další finanční podpora je rozdělována podle rozhodnutí, které někteří obvinění během vyšetřování udělali.

V současné době dva z obviněných, Igor Shoshkin a Yegor Zorin pevně spolupracují s vyšetřovateli.

Igor Shoshkin nepodal stížnost proti mučení, přestože stopy po mučení byly shledány Nezávislou veřejnou komisí (ONK). Ještě předtím, než se ocitnul v soudní síni, podepsal prohlášení, ve kterém přiznává svou vinu. Aktivně spolupracuje s vyšetřovateli a poskytuje svědectví proti ostatním podezřelým. Pokud bude obžaloba podložena Shishkinovým svědectvím, jeho trest bude snížen (jak definuje článek 5 zákona 317,7 Ruského kodexu kriminálních obvinění, UPK RF). Igor je jediný z obviněných, kterého navštívila ombudsmanka za lidská práva Tatyana Moskalkova, ale on během její návštěvy nereferoval o žádném mučení. Od té doby spolurpacoval s obžalobou během křížového výslechu s dalším obviněným. Tato pozice je velmi škodlivá pro jeho spoluobviněné a a vychází z něj další tlak pro každého, kdo bojuje za sebe a za spravedlnost.

Yegor Zorin na podzim roku 2017 po tom, co byl mučen, přiznal svou vinu a od té doby spolupracoval s obžalobou. Nikdy nepodal stížnost proti mučení.

V rámci podpůrné kampaně nepřipouštíme podporu obviněných, kteří spolupracují s vyšetřovateli proti ostatním spoluobviněným. Proto finanční podpora pro tyto obviněné není zajišťována ze společného fondu. Pokud chcete podpořit Shishkina, můžete tak udělat zkrze kontakt s jeho příbuznými.

Všichni obvinění, včetně Shishkina a Zorina, byli mučeni a manipulováni autoritami. Jsme připraveni Shishkina a Zorina podpořit, pokud se rozhodnou být součástí kolektivní, nikoliv individuální strategie.

Přispějte ABC – S-Petersburg:

41001160378989

PayPal

abc-msk@riseup.net

Zdroj: https://rupression.com/en/2018/10/10/campaign-statement-about-the-accused/

Další články k tématu

„Airsoft“ aneb případ teroristů z Penzy
https://www.afed.cz/text/6787/airsoft-aneb-pripad-teroristu-z-penzy

Stop mučení!
https://www.afed.cz/text/6793/stop-muceni

Další zatýkání v kauze „Síť“: http://anarchistblackcross.cz/2018/07/17/dalsi-zatykani-v-kauze-sit/

 

Posted in Prohlášení, Věznění, represe, Zprávy.

Tagged with , , , .