Skip to content


Solidaritu s Andreasem Krebsem – shrnutí (červenec 2019)

https://machorka.espivblogs.net/files/2014/06/andreas-krebs.jpgNáš přítel a soudruh Andreas je v současné době ve vězení v Naples (Itálie). Už od svého uvěznění v Německu, je Andreas znám jako rebelující vězeň. V dubnu 2019 byl v Itálii odsouzen k 25 letům vězení. K tomu všemu mu v nedávné době byla diagnostikována rakovina ledvin.

Jeho zdraví se zhoršuje a my se obáváme o jeho život. Vlastně měl jít už před měsícema na operaci, ale italské autority ho odmítají odvézt do nemocnice.

Andreas byl léta ve spárech německé justiční mašinerie a celkově strávil ve vězení 16 let. Je to rebelující vězeň, účastnil se založení vězeňských odborů (GGBO) za mřížemi, držel několikrát hladovku za zlepšení podmínek ve vězení a také držel hladovku za Řecké vězně. Opakovaně vydával texty proti vězeňství, ve kterých popisuje každodenní život za mřížemi.

Na podzim 2014, po jeho propuštění, potkal svou současnou manželku Jutta. Oba se rozhodli společně strávit poklidný důchod na jihu Itálie. Na konci prosince 2016 se dostal do sporu se svým tehdejším zaměstnavatelem, který Andrease napadl a začal škrtit. Andreas ho v sebeobraně bodl kapesním nožem a ten v nemocnici za tři dny záhadně zemřel, přestože hned po incidentu bylo řečeno, že to přežije.

Následoval bezprecedentní hon na Andrease a Juttu. Jutta obdržela několik výhrůžek zabití, zatímco on byl ve vězení Santa Maria Capua Vetere, kde byl mučen členy rodiny zemřelého, kteří v této věznici stále pracují. Protože se ze záznamů kamer potvrdilo, že Andreas zabil v sebeobraně, po několika dnech ho propustili do domácího vězení. Tam je neustále “navštěvovala” policie a hodně lidí je nesnášelo. Rodina oběti obléhala jejich domov, takže Andreas a Jutta se odtamtud nemohli po týdny hnout. Nakonec se rozhodli utéct zpět do Německa. Tam byl Andreas ani ne po půl roce zatčen na základě Evropského zatykače s pomocí protiteroristického oddílu německé policie. Andreas skončil zpátky ve vězení v září 2017.

V prosinci 2017 byl zcela nečekaně přesunut do věznice v Burgu s pomocí maskovaných policistů další protiteroristické policejní jednotky. Několikrát v dopisech psal o netolerovatelných podmínkách ve věznicích Volkstädt a Burg. V dubnu 2018 byl nakonec přesunut na samotku do Berlínské věznice Moabit, aby byl nakonec vydán jako německý občan do Itálie.

Andreas je od té doby zavřený ve věznici Secondigliano, jedné z největších věznic s vysokou ostrahou v Naples.  Od 30. května 2018 probíhal soud. U soudu byla také Jutta, kterou tam členové rodiny zemřelého opět těžce napadli.

1.dubna 2019 skončil soud první instance s rozsudkem za záměrné zabití na 24 let ve vězení. Andreas byl už velmi viditelně fyzicky i psychicky poznamenán z vězení ve Volkstadtu, Burgu a hlavně v Berlin-Moabit. Jeho kritický stav byl systematicky ignorován a popírán. Opakovaně mu byla odpírána medikace, klinické vyšetření a operace. A k tomu byly zpřísněny jeho podmínky ve vězení, protože německá policie předstírá, že má blízké spojení se členy (bývalé) RAF.

V Itálii se jeho stav bez příčiny zlepšil. Ale v současnosti byl diagnostikován s rakovinou ledvin. V posledních týdnech se musel vypořádat se selháním ledvin. Trpí těžkým zavodněním těla, především nohou, takže někdy nemůže ani chodit. Je mu odpírán převoz do nemocnice a nutná operace, což je pro něj v tuto chvíli nutné a také to bylo slíbeno věznicí.

Andreas rebeluje jako vždy, je oddán ostatním vězňům a podává zprávy o každodenním násilném životě ve věznici Secondigliano, o svévoli strážců, o zanedbání a nedostatečném zásobování všech vězňů a o rasismu, kterému čelí Afričtí kolegové – vězni.

Bude vděčný za jakoukoliv podporu.

Musí si sám platit za svou medikaci a poživatelné jídlo,

Pokud chcete darovat mu peníze:
Payee: Krebs
IBAN: DE 90 1005 0000 1067 1474 26
BIC: BELADE BEXXX
Reference: Spende/Andreas Krebs

Napište Andreasovi do vězení, je štastný za každou malou pohlednici. Můžete také poslat knihy, noviny, časopisy nebo barevné papíry, to vše se k němu dostane. Velmi se zajímá o motocykly a filozofii.

Andreas Krebs
Sez. 1 Stz.1
Sez. Mediterraneo (CASA CIRCONDARIALE SECONDIGLIANO)
Via Roma Verso Scampia, 250,
Cap 80144 Napoli (NA),
Italy

https://andreaskrebs.blackblogs.org/

Posted in General.

Tagged with .