Skip to content


Soudruh Gabriel Pombo da Silva byl zadržen v Portugalsku (Aktualizace 10. 2. 2020)

https://www.amwenglish.com/articles/anarchist-comrade-gabriel-pombo-da-silva-arrested-in-portugal/images/gabriel.pngPo asi roce a půl na útěku, byl 25.1. 2020 Garbiel Pombo da Silva zatčen v Teritoriu Portugalsko. Gabriel už předtím strávil ve vězení více než 30 let.

Aktualizace o Gabrielovi a represivní novinky z Itálie (27. leden 2020)

V pondělí, 27. ledna 2020 se odehrál soud proti našemu soudruhovi na portugalské půdě, ze kterého následuje shrnutí:

  • Portugalsko zatím přistoupilo na nevydání do Španělska a obhajoba má 20 dní na doložení dalších dokumentů, které dále podpoří důležitost nevydání.
  • Obhajoba okamžitě napadla výpočet zbytku trestu, který Španělsko vyměřilo našemu soudruhovi na plných 16 let! Bez zacházení do detailů se může z dokumentace zdát, že jde o “justiční odvetu” (ale která státní odveta není justiční?).
  • V tuto chvíli je Gabriel držen v Oporto Judicial. Police, čeká na další soud asi v půlce února. Může přijímat návštěvy každý druhý den od kohokoliv. Je v pořádku, silný, bojovný, odhodlaný a ironický, jako vždy!

To stejné ráno, v pondělí 27. ledna byly prohledány domy matky, otce, sestry a švagra Elisy di Bernardo a byla zabavena jejich počítačová zařízení. Kancelář státního zástupce Brescie vydala další 270bis (podvratné spolčení za účelem terorismu a podkopání demokracie) pro Elisu a Gabriela, obviňující je z účasti v subverzivní buňce s mezinárodní základnou a podporou (otřásej se Země, otřásej!). Tato nová (ale vlastně stará) vlna represí očividně neulehčuje Gabrielovu právní situaci a tlak na tři země už si berou svou daň v podobě úzké spolupráce mezi Itálií, Španělskem a Portugalskem.

Svobodu pro Gabriela!
Svobodu pro všechny!
Ať žije anarchie!

  • Aktualizace (10. únor 2020) : Přestože nemáme žádné nové zprávy, s potěšením oznamujeme, že je možné napsat Gabrielu Pombo Da Silva tuto adresu:

Gabriel Pombo da Silva
EPPJ Porto
Rua Assis Vaz, 109
4200-096 Porto
Portugal – Portugalsko

Prozatím bude v Portugalsku zadržován až do poloviny února. Budeme vás pravidelně informovat o jeho případu.

 

# Informace čerpány z webu amwenglish.com

Posted in General, Věznění, represe.

Tagged with , .