Skip to content


V Itálii bylo zatčeno sedm anarchistů během represivní operace „Ritrovo“

V noci z 13. května 2020 bylo mezi Boloní, Milánem a Toskánskem zatčeno sedm anarchistů. Dalších pět muselo být přitomno při prohlídce anarchistických prostorů Il Tribolo v Boloni. Represivní operaci nazvanou «Ritrovo» koordinoval státní zástupce Stefano Dambruoso a Carabinieri z ROS (Raggruppamento Operativo Speciale), kteří prováděli zatčení a pátrání společně s provinčním velením karabinieri v Boloni.

Sedm zatčených je obviněno z paragrafu 270a trestního zákoníku (podvratné sdružování za účelem terorismu nebo podvracení demokratického řádu). Ostatní obvinění se vztahují k paragrafům 414 (podněcování ke spáchání trestného činu), 639 (zastrašování) a 635 (poškození cizí věci). Jedna osoba je obviněna z paragrafu 423 (žhářství) za zápalný útok ze dne 16. prosince 2018 proti některým telekomunikačním anténám umístěným v San Donato v Boloni a určených k přenosu národních a místních televizních sítí. Na místě bylo ponecháno psaní „Vypněte antény, probuďte svědomí. Solidarita se zadrženými anarchisty a těmi pod dohledem“.

Represivní složky potvrzují, že zatčení anarchisté jsou obviněni z vytvoření podvratně-teroristického sdružení, jehož cílem je „zacílit a šířit anarchisticko-povstaleckou ideologii“ a také ze šíření propagandistického materiálu podněcujícího ke spáchání násilných činů proti institucím. Dále státní zastupitelství v Boloni s pomocí médií zdůraznilo, že opatření mají „strategickou preventivní hodnotu, jejímž cílem je zabránit tomu, aby v dalších okamžicích sociálního napětí, které vyplývají z konkrétní mimořádné situace [spojené s epidemií koronaviru], nastali další okamžiky obecnější protizákonné bojové kampaně“.

Toto jsou aktuální adresy zatčených soudruhů:

Giuseppe Caprioli
C. R. di Alessandria “San Michele”
strada statale per Casale 50/A
15121 Alessandria

Stefania Carolei
C. C. di Vigevano
via Gravellona 240
27029 Vigevano (PV)

Duccio Cenni
C. C. di Ferrara
via Arginone 327
44122 Ferrara

Leonardo Neri
C. R. di Alessandria “San Michele”
strada statale per Casale 50/A
15121 Alessandria

Guido Paoletti
C. C. di Ferrara
via Arginone 327
44122 Ferrara

Elena Riva
C. C. di Piacenza
strada delle Novate 65
29122 Piacenza

Nicole Savoia
C. C. di Piacenza
strada delle Novate 65
29122 Piacenza

# Informace čerpány z webu anarchistsworldwide.noblogs.org

Posted in General, Věznění, represe.

Tagged with , .