Skip to content


Andreas Krebs

https://machorka.espivblogs.net/files/2014/06/andreas-krebs.jpgUž od svého uvěznění v Německu, je Andreas znám jako rebelující vězeň. V dubnu 2019 byl v Itálii odsouzen k 25 letům vězení. K tomu všemu mu v nedávné době byla diagnostikována rakovina ledvin.

Andreas byl léta ve spárech německé justiční mašinerie a celkově strávil ve vězení 16 let. Je to rebelující vězeň, účastnil se založení vězeňských odborů (GG/BO) za mřížemi, držel několikrát hladovku za zlepšení podmínek ve vězení a také držel hladovku za Řecké vězně. Opakovaně vydával texty proti vězeňství, ve kterých popisuje každodenní život za mřížemi.

Na podzim 2014, po jeho propuštění, potkal svou současnou manželku Jutta. Oba se rozhodli společně strávit poklidný důchod na jihu Itálie. Na konci prosince 2016 se dostal do sporu se svým tehdejším zaměstnavatelem, který Andrease napadl a začal škrtit. Andreas ho v sebeobraně bodl kapesním nožem a ten v nemocnici za tři dny záhadně zemřel, přestože hned po incidentu bylo řečeno, že to přežije.

Další info v češtině zde: https://abcnews.noblogs.org/post/2019/07/21/solidaritu-s-andreasem-krebsem-shrnuti-cervenec-2019/

Další info v němčině zde: https://andreaskrebs.blackblogs.org/

(Aktualizováno: 24. 6. 2020)

Andreas Krebs

Sez.4 /Stz.5
Mediterraneo
Via Roma Verso Scampia 250
CAP 80144 Napoli (NA)
Italy

Posted in General.

Tagged with .