Skip to content


Mikola Dziadok

Ve čtvrtek 12. listopadu 2020 byl v „konspiračním bytě“ (čti na chalupě) poblíž Minsku zadržen běloruský anarchista Mikola Dziadok. Pár hodin nato takzvaný odbor pro boj s organizovaným zločinem zveřejnil na internetu krátké video, ve kterém evidentně mučený Mikola pomlouvá sám sebe a vyznává se z „lásky k vlasti“. Fízlové se také nabourali do jeho telegram-kanálu a publikovali tam zprávu, ze které vyplývá, že Mikola bude obviněn z přípravy teroristických útoků a ozbrojeného odboje (údajně se u něj našly výbušniny).

Jeho případ tak bude pravděpodobně spojen s kauzou anarchistů Igora Oliněviče, Dmitrije Dubovského, Dmitrije Rezanoviče a Sergeje Romanova, již dříve zatčených na bělorusko-ukrajinské hranici. Vypadá to, že novodobí běloruští gestapáci dle příkladu svých ruských kolegů ze známé kauzy Síť připravují monstrproces s „teroristy“, jehož hlavním cílem bude diskreditovat pokojný běloruský protest a ospravedlnit brutalitu policejních složek.

Anarchistům podle běloruského „práva“ může hrozit dokonce trest smrti. To je cena, kterou by skuteční aktivisté museli případně zaplatit za neschopnost běloruského dělnictva zapojit se do generální stávky, nedávno vyhlášené Světlanou Tichanovskou. Svědčí to také o tom, že běloruská diktatura je připravena sáhnout po čemkoli, včetně justiční vraždy, jen aby zastrašila obyvatelstvo a udržela se u moci.

(Aktualizováno: 9. 12. 2020)

СИЗО-1, ул. Володарского 2, Минск,

220030,

Дедку Николаю Александровичу

———————————-

Další informace v češtině:

Posted in General.