Skip to content


Represe v USA

Za oceánem probíhalo a probíhá několik bojů zároveň. Z těch nedůležitějších to jsou v posledním půl roce následující tři:

Federální stávka
Vězeňská federální stávka, při které obyvatelé věznic odmítli nastoupit na pracoviště, začala už na podzim. Probíhala minimálně v dvacetidevíti vězeních ve dvanácti různých státech a měla velkou odezvu za zdmi věznic a podporu po celém světě. Mnoho lidí ve stávce a sabotážích proti pokračujícímu otroctví a bílé nadvládě vytrvává dodnes. Rakce represivního aparátu byla velice násilná a kromě zbitých lidí jich také mnoho skončilo v izolacích, kobkách, nebo tzv. sebevražedných celách.
Zachytili jsme zprávu o věznici James T. Vaughn Correctional Center v Delaware, kde se obyvatelé jednoho křídla (tzn. asi 150 lidí) rozhodli toto křídlo okupovat. Zabarikádovali se v objektu a drží tři až pět strážců jako rukojmí. Více na těchto webových stránkách: https://itsgoingdown.org/vaughnrebellion-prisoners-take-control-james-t-vaughn-correctional-center-delaware/

#NODAPL

Už téměř rok pokračují blokády a protestní kempy proti rozsáhlému ropnému potrubí, které se staví napříč USA a Kanadou. Toto potrubí prochází zejména posledními kousky území, která jsou obývána původním severoamerickým obyvatelstvem, ničí životní prostředí a znečičťuje vodu. Největší akce se konají ve státě Severní Dakota, kde probíhá výstavba. Na místě zvaném Standing Rock se za posledních deset měsíců vystřídalo několik tisíc lidí, kteří aktivně blokují a sabotují výstavbu masivního ropovodu.

Pod hashtagem #NODAPL se lidé organizují po celém světě a podporují boj proti ropovodu, kolonialismu a nesmyslné vládě zisku, který je důležitější, než životy lidí nebo tato planeta. Od začátku blokád bylo zadržených přes 700 lidí, mnoho lidí bylo zraněno, z čehož několik těžce. Policie například střílela projektily do lidí stojících v řece, kteří se z ní snažili dostat ven, nebo používala hadice se studenou vodou na rozehnání blokády při teplotách hluboko pod nulou. Bití a zatýkání je na denním pořádku.

Momentálně jsou nám známí tři uvěznění:

Red Fawn Fallis

Red Fawn Fallis je bojovnicí, která je držena ve vazbě a čeká na soud. Red Fawn ukázala svojí oddanost vodě, zemi a všemu posvátnému. Její duch zůstává vysoko i přes všechna příkoří a nepříjemnosti, skrze které se jí stát snaží zmáčknout. Pošlete Red Fawn dopis na adresu:

Red Fawn Fallis
Stutsman County Correctional Center
205 6th st. SE, Ste 201
Jamestown, ND 58401

Rattler

Rattler (ve vězení pod jménem Michael Markus) je jedním z ochránců vody. Momentálně je držený ve vazbě a čeká na soud. Rattler pochází z Pine Ridge a je dlouhodobě známý jako člověk, který vždy bojoval proti ničení přírody, coby prostředí k žití. Jeho působení ve Standing Rock proti Dakota Access Pipeline bylo jen pokračováním jeho boje. Podpořte Rattlera v jeho legální obhajobě proti Federálnímu soudu a vládě, nebo mu pošlete dopis.

Pokud by jste mu chtěli poslat knihu, nejraději čte fantasy. Dokonce si udělal I seznam knížek. http://a.co/eEOwPnP

Dopisy mu posílejte na adresu:
Michael Markus
Box 1416 
Bismarck, ND 58502-1416

Charles Jordan

Charles je držený ve vězení Morton County od listopadu minulého roku. Byl brutálně zadržený šerifem Morton County. Policie opakovaně používá hrubé násilí proti obráncům vody. Přišly nám zprávy o pokračující slabé péči ve vězení. Například nedostatek léků nebo přístup k hygieně. Tyto podmínky trvají už týdny. Dejte Charlesovi vědět, že není sám.

Charles Jordan
Morton County Correctional Center
205 1st Ave. NW
Mandan, ND 58554

více najdeš na https://itsgoingdown.org/nodapl-prisoner-support-updates/

NO more presidents (#J20)

Poslední vlna akcí přišla se zvolením Donalda Trumpa. Pod heslem NO MORE PRESIDENTS se lidé sešli v ulicích ve většině velkých měst a dali jasně najevo, že fašistického internetového trola, ani nikoho jiného za prezidenta nechtějí. Největší akce se pak konaly při Trumpově jmenování ve Washingtonu, DC, při kterých bylo přes dvěstě lidí zadrženo a jeden antifašista postřelený ozbrojeným příznivcem tohoto rasistického vládce.

Podpořit můžeš příspěvkem na právní pomoc a kauci pro zadržené. Více na těchto stránkách https://www.crowdrise.com/nyc2disruptj20-legal-fund/fundraiser/anthonybeckford

Sean Swain – Protestní hladovka

Ještě bychom se rádi zmínili o protestní hladovce, kterou začal Sean Swain, který je ve vězení bez odsouzení už od roku 1991. Sean je anarchista a vězeňský rebel, džený v kobce Warren CI ve státě Ohio, USA. Sean byl obviněný z vydírání dozorce a umístěn na tzv. sebevražednou celu. Koncem prosince se rozhodl držet hladovku. Dnes je to více než čtyřicet dní, ode dne kdy Sean započal hladovku. Už ztratil přes 15 kg tělesné hmotnosti. Jeho život je ve velkém ohrožení. Nyní je životně důležité bořit zdi, které ho izolují a za kterými hladoví, poslat Seanovi naši podporu a tlačit na autority, které ho drží tam kde je. Volejte tato čísla a dejte jasně najevo, že chcete aby byl obnovený přístup ke komunikaci se Seanem.

Zástupce provozního ředitele Casey Barr (513) 932-3388 ext. 2005

Warden Asistent Greg Kraft (513) 932-3388 ext. 2010

Více informací o případě, nebo Seanovi rádiové vstupy, které jsou velmi inspirativní najdete na seanswain.org

Dopis mu pošlete na tuto adresu:

Sean Swain #243-205
Warren CI
P.O. Box 120
Lebanon, Ohio 45036

Posted in Věznění, represe.

Tagged with , , , , , .