Skip to content


Výzva k podpoře vězeňské stávky v USA

Toto je výzva rozličných skupin ke hlučné podpoře přicházející vězeňské stávky v Americe, která začíná 21. srpna, 2018. Je to výzva pro všechny anarchisty, abolicionisty, rebely a odhodlané bojovníky proti společnosti vězení a bílé nadvládě v Americe (ale i všude jinde): Vyzýváme vás k pomoci s rozpoutáním společných a spektakulárních solidárních akcí před plánovanou srpnovou stávkou. Akce organizujte mezi pondělím 16. a sobotou 21. července.

Připravte se teď a rozpoutej bouři všude!

Jak možná víte, vězni v USA budou stávkovat od 21. srpna do 9. září 2018. Předpokládají, že vězenští strážci a zaměstnanci na to budou reagovat násilnými ústrky, mediálním pokřivením a širším uzamčením. Obrana stávky zvenčí je klíčovým faktorem k jejímu úspěchu. Nečekejte; odplata už začala a jak se 21. srpen blíží, předpokládáme nucené přesuny vězňů, preventivní izolace a další.

Snahy o podporu zvenčí ve spolupráci s uvězněnými rebely už začaly. Jailhouse Lawyers Speak, IWOC a další organizace budují telefonní stromy, publikují výzvy a vyvěšují nátlakové kamaně. Další věc, se kterou mohou pomoci vnější podporovatelé je příprava pódia pro stávku. Mezi 16. a 21. červencem chceme udělat úvodní čin, který připraví veřejnost a média na stávku samotnou. Pokud budeme úspěšní, bude to také tlampač pro výzvy vězňů, které překřičí cenzory, tlusté zdi izolací a ticho, které chrání vězně od vědění, co se vaří v jiných zemích a zařízeních, dokud jim to nenaservírují už studené.

Výzvou, která před námi stojí je jak udělat věci dost spektakulární, kreativní a překvapivé, že mainstreamová média je nemohou opomenout. Hastag: #prisonstrike2018. Použij jakékoliv prostředky, které jsou potřeba k proražení mediální blokády: vyraž do ulic, pokresli město, naruš status quo, hackni webovku, něco zapal nebo se neboj odhodit svou anarchistickou čest a uchyl se k uctívání celebrit, zaplať za chytrou reklamu, zkus si najít cestu do televizního zpravodajství.

Pamatuj, že radikální a nezávislé zprávy kolují převážně na internetu. Potřebujeme dovést ty starý velký média (ty, co se dostanou i do vězení: televize, radio, tistěný noviny) k tomu, aby o tom informovali, protože by se báli, že u něčeho budou chybět.

Cíl: dostaňte frázi “celostátní vězeňská stávka: 8/21-9/9” tištěnou nebo mluvenou na nejvyšší úrověň tak, aby ji mohli věznění vidět a nikdo venku to nemohl ignorovat.

Tak vypadněte ven a překvapte nás! Zahlťte americký nepřátelský prostředí medií a dostaňte slovo do věznic, ať už velkejch nebo malejch všude.

Tady si můžete stáhnout motivy na plakáty a nálepky:
https://supportprisonerresistance.noblogs.org/nationalprisonstrike2018/

Skupiny, které schvalují Generální vězeňskou stávku 2018:
Jailhouse Lawyers Speak
Incarcerated Workers Organizing Committee
The Fire Inside Collective
Millions for Prisoners
The People’s Consortium

Posted in Akce, Prohlášení.

Tagged with , .