Skip to content


Další zatýkání v kauze „Síť“:

Dvě další osoby byly v Rusku zatčeny v souvislosti s kauzou „Síť“. O zatčení Michaila Kulkova a Maxima Ivankina se dozvěděla Elena Bogatová, matka obžalovaného ve stejném případu. Bogatová čekala na advokáta poblíž vazebního centra, když byli Ivankin a Kulkov přivedeni do budovy. Podle jejích informací byli jejich rodiče informováni o zadržení 4. července a soud se konal 5. července v 14:00.

Alexej Kulkov, Michailův otec, potvrdil, že byli zadrženi v Moskvě. Oznámil, že jeho syn a Maxim Ivankin jsou obviněni z organizování teroristické komunity. Řekl také, že je viděl u soudu když byli vedeni podél chodby a všiml si jejich modřin.

Předtím byli Ivankin a Kulkov v březnu 2017 zadrženi v Penze spolu s antifašistou Alexejem Poltavetsovem. Zpočátku byli obviněni z držení drog. Podle Alexeje byli po jejich zatčení mučeni a chtěli po nich svědectví proti přátelům z antifašistického prostředí. Později Alexej opustil Rusko a od té doby se nesetkal s Ivankinem a Kulkovem. V červnu roku 2018 bylo již známo, že případ Ivankina a Kulkova byl přidán k případu organizace “Síť”, kterou vyštřovatelé považují za teroristickou.

Volně přeloženo z článku: Two new arrests in the “Network” case https://rupression.com/en/2018/07/06/two-new-arrests-in-the-network-case/

Další články k tématu

„Airsoft“ aneb případ teroristů z Penzy
https://www.afed.cz/text/6787/airsoft-aneb-pripad-teroristu-z-penzy

Stop mučení!
https://www.afed.cz/text/6793/stop-muceni

Plakáty ke stažení

Posted in General, Věznění, represe, Zprávy.

Tagged with .