Skip to content


Solidaritu s anarchisty v Yogyakartě

1. května 2018 se v oblasti UIN Yogyakarta konaly protesty proti mezinárodnímu letišti New Yogyakarta (NYIA), proti monarchii a feudalismu v souvisosti s pozemkem Sultan Ground / Pakualaman Ground. Jedenáct anarchistů bylo zadrženo a převezeno na regionální policejní stanici v Yogyakartě (Polda Yogyakarta) pro podezření z ničení a žhářství státních zařízení (policejní stanice).

Dne 29. června byli 4 soudruzi přemístěni do věznice Cebongan a další dva byli převezeni o týden později. Pět osob je stále zadržováno na regionální policejní stanici Yogyakarta, včetně Briana Valentina (Ucil). Dostali jsme informace, že budou převezeni do vězení Cebongan na konci července. Prozatím jsou tito zajatci v dobrém zdravotním stavu a psychické pohodě jako obvykle.

Pokud jde o stav zajatců, kteří již byli přemístěni do věznice Cebongan, zatím o nich nemáme žádné informace, ale jakmile budeme o nich vědět více, poskytneme nějakou aktualizaci. Doufáme, že naši kamarádi po celém světě budou nadále projevovat solidaritu s anarchisty v Yogyakartě (jako třeba psaním dopisů aj.), aby se necítili izolovaní a odcizeni za vězeňskými zdmi.

Více informací:

Účet Instagram: palang__hitam
Webová stránka: palanghitam.noblogs.org
Email: civilrebellion@riseup.net

Plakát ke stažení:

Posted in Věznění, represe, Zprávy.

Tagged with .