Skip to content


Útok bavorských fízlů na organizaci Zwiebelfreunde

20. června 2018 byl v Bavorsku proveden policejní zátah na organizaci Zwiebelfreunde, která v EU sprotředkovává finanční podporu známemu aktivistickému IT kolektivu riseup.net – cílem se staly domovy několika lidí, hackerspace OpenLab, sociální centrum a kancelář právníka Zwiebelfreunde. Zabavila všechny nalezené počítače, telefony a pevné disky. Zajištěno bylo během akce také několik osob, v současné chvíli jsou již ale všichni na svobodě a v bezpečí.

Bizarní je záminka, kterou si policie k této akci našla: údajně se snažila vyšetřovat organizaci blokády pochodu populistické strany AfD v Augsburgu. Jako e-mailový kontakt, byla na blogu, který byl za účelem zorganizování blokády zřízen, uvedena e-mailová adresa hostovaná na serveru Riseup.net.

Vzhledem k tomu, že e-mailové servery riseup.net se v Německu nenachází (servery riseup.net se nachází v USA a jejich obsah je šifrovaný), se policie rozhodla zaútočit na cíl, který byl v jejím dosahu – a tím se stala právě organizace Zwiebelfreunde, která Riseupu zprostředkovává finanční příspěvky v rámci Evropské unie.

Policie vytvořila neexistující spojení mezi touto organizací a infrastrukturou kolektivu Riseup. Organizace Zwiebelfreunde nikdy neměla k obsahu emailů uložených na serverech Riseup.net přístup, a pokud bavorská policie není absolutně nekompetentní, musela si toho být vědoma.

Jde o další z řady útoků německého (čím dál tím víc) policejního státu na antiautoritářské a antifašistické hnutí (státním aparátem samozřejmě označované jako levicový extremismus) a cokoliv, co není pod jeho kontrolou.

Na závěr přikládáme shrnutí toho, k čemu se bavorská policie během zátahu dostala, a k čemu nikoliv.

Během policejního útoku se policie nedostala k žádným emailům uloženým na serverech riseup.net a ani k žádné infrastruktuře tohoto kolektivu. Dostala se ovšem k seznamu lidí, kteří skrz organizaci Zwiebelfreunde Riseup finančně podpořili (pokud tak učinili bankovním převodem).

ZDROJE (v angličtině):

Pokud chcete Zwiebelfreunde podpořit, sledujte vývoj situace na stránkách https://www.zwiebelfreunde.de/ – v nadcházejících týdnech organizace zveřejní informace o tom, jak pomoct.


zdroj: https://nolog.noblogs.org/post/2018/07/21/nemecko-utok-bavorskych-fizlu-na-organizaci-zwiebelfreunde/

Posted in Věznění, represe, Zprávy.

Tagged with .