Skip to content


Výzva k solidatitě s anarchistkou Hülyí A.

Naše soudružka Hülya A., která je v současné době zavřená ve věznici v německém Willichu, hledá lidi, kteří by si s ní rádi dopisovali.


Hülya se ve vazbě stala anarchistkou a je odvážným rebelujícím člověkem s naprosto obdivuhodným smyslem pro spravedlnost a příkladnou, radikální solidaritu. Takto popsala, proč se ocitla ve vězení:

„Je mi 28 let. Sedím jednak kvůli těžkému ublížení na zdraví, kvůli akci pomsty na osobě, která byla odpovědná za smrt mojí nejlepší přítelkyně. A kvůli loupežnému přepadení, při němž se nikomu nic nestalo. Celkem jsem dostala 6 let a 6 měsíců. Stala jsem se anarchistkou.“

Během své vazby se v lednu 2016 Hülya stala svědkyní pokusu o sebevraždu oběšením své přítelkyně Claudie, která po několika dnech v komatu nakonec zemřela, protože Claudii bachaři neposkytli žádnou pomoc. Nechali Cladiu přes Hülyiny prosby oběšenou na kabelu, zavřenou v cele. Když Hülya později chtěla proti personálu věznice svědčit, byla jí v den rozhovoru s vyšetřovateli stanovena psychóza – aniž by kdy Hülya byla vyšetřena – a pod násilně aplikovanými utišujícími léky byla Hülya zavřena na dva týdny na samotku, kde dostávala k jídlu denně pouze dva krajíce suchého chleba.

Dejte vědět o své solidaritě a pište Hülye (v angličtině)!!!

Hülya A.
Buchungsnummer 84/17/4
JVA Willich II
Gartenstrasse 2
47877 Willich
Deutschland/Germany
Zdroje:

Posted in General.