Skip to content


Tattoo circus v Praze

https://prahatattoocircus.noblogs.org/files/2019/04/57168276_389275955246261_5002752909671137280_n.jpgVe dnech 23. až 25. května 2019 v Praze proběhne Tattoo circus benefiční pro vězněné osoby. Na místě budou i materiály ABC.

Tattoo cirkus je DIY festival oslavující svobodu a kreativitu, který se zrodil ze spolupráce nezávislých umělců. Ti se v roce 2007, kdy byl festival poprvé představen v Římě, rozhodli upozornit na soudní procesy politických vězňů, problémy lidí v detenčních centrech a problematiku vězeňského systému jako takového.
V Praze se letos bude Tattoo Circus konat počtvrté. Naváže tak nejen na předešlé pražské ročníky (2016 – Žižkostel, 2017 – Eternia, 2018 – Klinika), ale především na tradici dalších měst jako je Berlín, Barcelona, Lausanne, Londýn, Soluně, Kairo…
Na festivalu se seznámíte s jednotlivými případy politických vězňů, budete jim moci napsat solidární dopis a obecně vyjádřit svou podporu. Mimo to budete mít možnost nechat se potetovat skvělými tatéry z různých koutů světa, shlédnout performery, přijít na promítání nebo se zúčastnit některé z diskuzí a workshopů, poslechnout si živé kapely a přednášky, zapařit na DJ’s party, a mnoho dalšího. Nedílnou součástí festivalu budou samozřejmě distra a každodenní veganské občerstvení.
Veškerý výtěžek z festivalu putuje na podporu politických vězňů.
Pokud byste se rádi podíleli na letošním Cirkusu, ozvěte se nám na prahatattoocircus [@] riseup [.] net. Jste srdečně zváni!

Veškeré peníze získané z akce půjdou tradičně na podporu Anarchistického černého kříže (ABC). ABC je skupina, která se zaměřuje na podporu vězňů a peníze jsou použity na právní výlohy a finanční podporu obviněných z jejich politických názorům nebo akcím. Níže se můžete dočíst, kam letos peníze poputují.

Antifénix 2

V dubnu 2015 se objevila první obvinění a první část akce “Fénix” začla. V březnu 2018 upustil Nejvyšší soud v Praze od všech obvinění. Během toho se objevil Fénix 2. Pět anarchistů bylo obviněno z šestnácti článků a čelí třem až deseti letům ve vězení. Mluvíme o paragrafech tvoření, podpory a propagace hnutí vedoucí k potlačování práv a svobody lidí. Chybí zde důkazy a celý případ je mnohem spíše velké divadlo, než cokoliv jiného. Přesto to již pár let ničí životy lidí.
antifenix.noblogs.org

Markéty případ

Naše soudružka Markéta čelí obvinění z akce “Alt Pride 2018”, kdy byla obviněna z držení baneru s nápisem, jež podle policie nabádá k násilí proti této státní složce. Nápis na baneru zněl takto: Fuck gender take molotov burn the police (Zasraný gender vem molotov spal policii). Soudy ještě nezačaly, protože si nikdo případ nechce vzít. Další děsivou skutečností na celém případu je, že policie udává, že vzhledem k charakteru nápisu se dá usuzovat, že by mohla mít něco společného se zapálenými auty během operace Fénix. Hned jak proces začne jsme připraveni Markétu v jejím boji podpořit.

International Anarchist Defence Fund

International Anarchist Defence Fund je struktura, která poskytuje podporu anarchistům a anarchistkám z celého světa, jež čelí pronásledování nebo se nachází v tíživé životní situaci kvůli jejich politickým názorům a aktivitám.
afund.antirep.net/

Kromě své podpory tím, že se necháš potetovat nebo přispěješ na vstup, můžeš ještě přímo na akci podpořit persekuované ruské anarchisty tím, že si koupíš benefiční tričko na stánku Rupression.
rupression.com/en/

Další info: https://prahatattoocircus.noblogs.org/

Posted in Akce, General.

Tagged with , .