Skip to content


Zatýkání během represivní operace „Bialystok“ (AKTUALIZACE 16.6.2020)

https://anarchistsworldwide.noblogs.org/files/2020/06/rome.jpgDaniele, Nico, Francesca, Falla, Flavia, Claudio a Robi. To jsou jména lidí, kteří byli zatčeni 12. 6. 2020 v Římě. „Operace Bialystock“, jak represivní akci nazvala policie, vedla k obviněním ze spolčování za účelem terorismu nebo podvracení demokratického řádu, teroristického činu se smrtícím zařízením a výbušninami, držení a přenášení výbušného materiálu, podněcování k páchání trestných činů proti státním osobnostem a žhářství.

Podle italského režimu je tato represivní policejní operace proti anarchistickým soudruhům výsledkem vyšetřování, které bylo zahájeno po explozivním útoku na San Giovanni Carabinieri / policejní stanici v Římě dne 7.12.2017 a ke ktrému se přihlásila buňka Santiago Maldonado – FAI / FRI.

Obvinění, která proti anarchistickému hnutí stát staví, jsou různá. Je třeba znovu opakovat, že přímá akce, vzájemná podpora, odmítnutí veškeré hierarchie i všech autorit jsou výrazem našeho anarchického napětí. Nemáme zájem vstoupit do logiky nevinných / vinných. Postižené osoby jsou našimi soudruhy a soudružkami. Budou mít naši blízkost a solidaritu.

Prozatím jsou známé adresy těchto zatčených:

Nico Aurigemma
C. C. di Rieti
viale Maestri del Lavoro 2/C
02100 Rieti
Italy
Claudio Zaccone
C. C. di Siracusa
strada Monasteri 20/C
Contrada Cavadonna
96100 Siracusa
Italy
Flavia Digiannantonio
C. C. di Roma Rebibbia femminile
via Bartolo Longo 72
00156 Roma
Italy
Francesca Cerrone
C. P. de Almeria — El Acebuche CTRA
Cuevas-ubeda, km 2,5
04030 Almèria
España
Roberto Cropo
N. d’écrou: 1010197
Centre pénitentiaire de Fresnes 
1, Allée des thuyas
94261 Fresnes
France

# Informace čerpány z webu: actforfree.nostate.net

a z webu: anarchistsworldwide.noblogs.org

Posted in General.

Tagged with , .