Skip to content


Aktualizace a úvahy týkající se operace „Prometheo“

Již od zahájení oparace Prometeo v takzvané Itálii se snažíme přinášet důležité informace o situaci stíhaných anarchistů a anarchistek. Tentokrát přinášíme aktualizace a drobná zamyšlení nad vývojem.

21. května 2019 Carabinieri del Ros, které vedl žalobce Piero Basilone a Alberto Nobili z protiteroristického útvaru v Miláně zahájili operaci „Prometheo“. Při ní byla zatčena Natascia, Robert a Beppe. Obvinili je z paragrafu 280 trestního zákoníku (útok s teroristickými motivy), ve vztahu k zasílání výbušných obálek Robertu Sparagnovi a Antoniu Rinaudovi, státním zástupcům, kteří se již dlouho zabývají represemi proti každému, kdo vzdoruje tomuto světu klecí a útlaku. Obvinění se také vztahují k zaslání výbušných obálek Santi Consolovi, bývalému řediteli odboru vězeňské správy, odpovědnému za výstavbu věznic, skutečných míst určených k mučení.

Po několik měsíců se dva soudruzi a jedna soudružka pohybovali v různých věznicích poloostrova, umístěných v sekcích, kde by běžně neměly být, jako je islámská AS2 Sassari a Rossano, AS3 Piacenza a chráněná sekce Pavia. Dne 2. prosince 2019 byl Robert, vězněný v Sassari AS2, propuštěn. Rozhodnutí bylo vydáno poté, co kasační soud v říjnu zrušil příkaz GIP (soudce pro předběžná vyšetřování) pro nedostatek „seriozních znaků viny“. Žádost o propuštění byla podána nejen pro něj, ale i pro Beppeho. Jemu to však bylo zamítnuto. O týden později se horlivý žalobce postavil proti Robertovu propuštění. Podal odvolání, ale celá věc byla zamítnuta a prohlášena za nepřípustnou. V polovině února bylo vyšetřování ukončeno a opakované žádosti o domácí vězení pro Beppeho a Natascii byly zamítnuty.

Více než rok po zatčení bylo naplánováno předběžné slyšení na 22. června v 10 hodin u milánského soudu. Pod záminkou COVIDu, a zejména typu obvinění, by to určitě proběhlo prostřednictvím videokonference, pokud by to nebylo kvůli tomu, že místnosti určené pro vzdálené připojení jsou nepoužitelné kvůli ohni, který zničil mítnosti v soudní budově na konci března. Natascia a Beppe se proto mohou účastnit v soudní síni, ale jednání bude za zavřenými dveřmi.

Po celou dobu odnětí svobody se státní arogance zhmotňuje společně s arogancí milánského státního zastupitelství, a zejména s prokurátora Basiloneho. Ten je dlouho známý pro vyšetřování, ve kterých se pokusil poslat soudruhy na mnoho roků do vězení. Také je známý z procesů proti obsazeným domům, střetů při evakuaci EX CUEM v roce 2013, vyšetřování destrukcí a rabování během mobilizace NO EXPO v roce 2015. A nyní figuruje u operace Prometheo.

V tomto posledním vyšetřování byla Basiloneova inkviziční všemocnost charakterizována neustálými požadavky na přemisťování vězněných, aby je nenechali kontaktovat s podobnými individualitami. Záminkou bývá „potenciální znehodnocení důkazů“. Přemístění na Sassari, Rossano, Piacenza a Pavia byly ve skutečnosti vyžádány, aby se vyzkoušeli nové vězeňské experimenty a dosáhlo se zohyzdění Beppeho v sekci Pavia, kde jsou násilníci a nechvalně známí spolupracovníci s justicí. Kromě toho probíhala cenzura korespondence, která trvala 6 měsíců. Vedla ke zpoždění i zmizení pošty a obtížím v komunikaci mezi vězněmi a vnějším světem.

Od začátku roku 2019 s protianarchistickými operacemi Scintilla, Renata, Prometheo, s těžkými rozsudky, které vyplynuly ze soudního řízení Scripta Manennt, až do posledních dvou operací, Ritrovo a Bialystok, státní zástupci včas odvolali asociační obvinění paragrafu 270 nebo 280 pokud jde o konkrétní fakta využívající směšné zmatky údajných důkazů. Tyto kauzy slouží k eliminaci solidárních zkušeností mezi vzbouřenci, eliminaci přímých zásahů proti státu a jeho zločinům, bojů proti vězením ve všech podobách.

Stát legitimizuje nesmírné násilí, denně působící proti lidem. Přitom označuje jako „terorismus“ odhodlání těch jednotlivců, kteří mají odvahu nebýt spoluúčastníky v tomto ničivém uspořádání, v němž převažuje zákon síly.

Nezajímá nás rozdíl mezi vinnými a nevinnými. Tváří v tvář tomuto světu naruby zopakujeme naši solidaritu s Natascií, Beppem a Robertem. Také se soudruhy nedávno zatčenými v operacích Bialystok a Ritrovo, se všemi těmi, kteří jsou stále vězněni následkem represivních operací z minulých let a všemi, kteří nadále bojují bez strachu a kompromisů.

Tady jsou údaje potřebné k přispění na úhradu soudních a vězeňských výdajů:

– Postepay evolution
made out to Vanessa Ferrara
n° 5333 1710 9103 5440
IBAN: IT89U3608105138251086351095
– Postepay evolution
made out to Ilaria Benedetta Pasini
n° 5333 1710 8931 9699
IBAN: IT43K3608105138213368613377

ADRESY VĚZNĚNÝCH:

NATASCIA SAVIO
C/O C.C. SAN LAZZARO
STRADA DELLE NOVATE 65
29122 PIACENZA, ITALY

GIUSEPPE BRUNA
C/O C.C. DI PAVIA
VIA VIGENTINA 85
27100 PAVIA, ITALY

SVOBODU NATASCII A BEPPEHO!
SVOBODU PRO VŠECHNY!

# Informace čerpány z webu anarchistsworldwide.noblogs.org

Posted in General.

Tagged with , .