Skip to content


Mónica Caballero a Francisco Solar opět zatčeni

https://anarchistsworldwide.noblogs.org/files/2020/07/monikafrancisco.jpgV pátek 24. července 2020, byl proveden policejní nájezd na Mónicu Caballero a Francisca Solar. Obviněni jsou z různých výbušných útoků, ke kterým došlo v Santiago de Chile.

Připomeňme si, že Mónica a Francisco byli v roce 2010 zadrženi a později osvobozeni v souvislosti s Caso Bombas I, což byl symbolický případ, který se za každou cenu snažil odsoudit různé lidi pro jejich údajné spojení s antikapitalistickými útoky.

Po osvobození v roce 2012 odcestovali do Španělska. V následujícím roce byli opět zatčeni a obviněni z různých výbušných útoků v této zemi. Po 4 letech zajetí v různých věznicích byli v roce 2017 vyhoštěni do Chile.

Tentokrát je obviňují z výbušného útoku proti policejní stanici v severní části Santiaga. Další obvinění se týká útoku balíčkovou bombou zaslanou bývalému ministrovi. Obviněni jsou také z výbušného útoku, ke kterému došlo v budově realitní agentury.

https://attaque.noblogs.org/files/2020/07/Sebasti%C3%A1n-Pi%C3%B1era-visite-54%C2%B0-comisar%C3%ADa-de-Huechuraba.png

Důsledek exploze na policejní stanici v Huechuraba

Stavíme se na opačnou stranu vězeňské společnosti a jejích pilířů. Proto vyjadřujeme naši solidaritu obviněným. Posíláme naši podporu a sílu v procesu, kterému Mónica a Francesco čelí.

 

Posted in General.

Tagged with , , .