Skip to content


Carla Tubeuf byla zatčena 

https://anarchistsworldwide.noblogs.org/files/2019/12/anarchistprisoners.jpegPo téměř roce a půl na útěku, přesněji od 7. února 2019, kdy došlo k evikci l’Asilo a zahájení operace Scintilla, byla v neděli 23. července zatčena Carla Tubeuf.

 

Zatčena byla na základě evropského zatýkacího rozkazu nedaleko Lyonu. Operaci provedli policisté z BIS (Research & Investigation Brigade) a DGSI (Generální ředitelství pro vnitřní bezpečnost) vyzbrojeni útočnými puškami. Hodili ji na zem, spoutaly a vtáhly do auta. Po první noci na městské policejní stanici byla v pondělí večer převezena na SDAT (Ředitelství pro boj proti terorismu) a čekala na slyšení před generálním prokurátorem odvolacího soudu. Ten na ni uvalil vyšetřovací vazbu do jejího vydání do Itálie. Vydání je naplánováno na polovinu srpna.

Víme, že je umístěna ve věznici Fresnes v lékařské izolaci a už využívá telefonního přístupu. Někteří přátelé a soudruzi ji mohli vidět, když byla před soudem, a mohli si s ní vyměnit krátké, ale vřelé pozdravy. Podpořte Carlu dopisem nebo jinými způsoby:

Carla Tubeuf
casa circondariale di Vigevano Centralino
via Gravellona 240
27029 Vigevano (PV), Italy

 

K souvislostem Operace Scintilla

V úterý 7. února 2019, brzy ráno stovky fízlů s pomocí hasičů napadly l’Asilo, anarchistického squatu v Torině, který byl obsazen od roku 1995 a byl velmi aktivní v organizování sociálních bojů (proti evikcím, proti věznění migrantů, také před několika lety proti TAV…). Lidi vylezli na střechu, kde odolávali přes 24 hodin. Nakonec se fízlům podařilo dostat všechny ven, vyklidit a rozmlátit celý dům.

Kromě vyklizení prostor, bylo cílem této represivní operace zatčení několika lidí a obvinění z terorismu. Šest zatčených soudruhů (sedmý na útěku) je obviněno z 21 útoků proti firmám a institucím (včetně francouzské ambasády a několika poštovních úřadů) spojených se zadržením a vyhoštěním migrantů.

V následujících dnech se odehrálo několik solidárních setkání v okolí, ze kterých se staly divoké demonstrace. Dva soudruzi byli zatčeni během první z těchto demonstrací. Dva dny poté prošel centrem Torina obrovský pochod s více než 1000 lidmi, ničícími některé korporátní a městské vybavení a bojujícími s policií. Čtyři lidé byli zraněni a jeden byl sražen policejní dodávkou. Naneštěstí bylo na konci této akce zatčeno dalších 8 kamarádů, byli zbiti a obviněni z “devastace a plenění”, za což jim hrozí až 15 let vězení. Další den, probíhala demoška před vězením v Torině, kde byli soudruzi zadrženi. Nějaké petardy zasáhly vnitřek vězení a způsobily exploozi plynových zásobníků, což vedlo k úplné devastaci a kolapsu jedné sekce věznice. Nikdo nebyl zraněný.

“Fire to the prisons!”

K tématu dopuručujeme:

Posted in General.

Tagged with , , , .