Skip to content


Ilya Romanov byl propuštěn z vězení

V sobotu 11. 4. 2020 byl propuštěn Ilya Romanov z vězení vzhledem k jeho zdravotnímu stavu. Gratulujeme jemu i všem, kteří za propuštění bojovali.

Více  informací zde.

O případu

Dne 6. srpna 2015 byl v Moskvě vynesen rozsudek nad anarchistou z Nižního Novgorodu Iljou Romanovem na deset let odnětí svobody v kolonii se zpřísněným režimem. Soud nevzal v úvahu nic z toho, co zaznělo v rámci obhajoby. Později byl trest snížen na devět let.

Romanov se zranil petardou, kterou si sám vyrobil, v říjnu 2013, ale z experimentátora-smolaře se stal během dvou let „teroristou“. Navíc byl obviněn za „rozhovor“, který poskytl v prosinci 2012 na předměstí Doněcku. Výbuch petardy byl kvalifikován jako neúspěšný pokus vyhodit do vzduchu obyvatele a státní instituce Nižního Novgorodu, aby zachránil Kulibinský park před kácením. Dále prý vyzýval k terorismu prostřednictvím ukrajinských médií (Radio RKAS – Libertaire), což se mu nepodařilo. Ukázalo se ovšem, že nejde o rádio, ale jakýsi internetový blog a onen „rozhovor“ je diktafonová nahrávka z večírku po propuštění Ilji z předchozího trestu na Ukrajině.

Posted in General.

Tagged with .