Skip to content


Smrt státu! Solidaritu s Mónicou a Franciscem!

V průběhu dějin anarchisté vždy byli pronásledováni státem. Je tomu tak proto, že prostá myšlenka světa, svobodného a solidárního, kde donucovací síla státu není jen zbytečná, ale i nežádoucí, je sama o sobě hrozbou pro ty, kdo mají moc. A ti lidé, kteří tyto myšlenky uvádějí do praxe a postaví se státnímu násilí, mohou považovat za samozřejmé, že upoutají pozornost represivního aparátu státu.

Tím prochází i Mónica Caballero a Francisco Solar. Stát je unesl 24. července 2020. Nyní jim hrozí, že stráví několik let v nějakém chilském vězení.

Svobodu pro Mónicu a Francisca!

Veškerou podporu boji lidí Mapuche, kteří také trpí represí chilského státu!

Toto video bylo natočeno v rámci Dne agitace a propagandy pro anarchistické vězně, 14. srpna 2020.

Citát na obrazovce:Není to krutost, ani touha po krvi, ani žádná jiná zločinná tendence, co člověka přiměje k útoku na organizovanou moc. Naopak, je to především kvůli silnému sociálnímu instinktu, kvůli silné hojnosti lásky a přetékajícímu soucítění s bolestí a zármutkem, jež nás obklopují “- Emma Goldman

Hlas vypravěče v portugalštině a titulky ve španělštině:

Ráno 24. července 2020 čilský stát zatkl Mónicu Caballero a Francisca Solar v dalším pokusu o kriminalizaci anarchistů. Stát se snaží maskovat veškerou brutalitu a násilí, které jsou v jeho existenci, obviňováním anarchistů z násilí. Neexistuje však žádný způsob jak přirovnat násilí kolonialismu, armády, policie a neoliberalismu ke kamenům, Molotovovým koktejlům a dalším nástrojům používaných lidmi, kteří odolávají genocidě, útlaku a zničení všech ekosystémů na Zemi. Jsou to tytéž státy, které jsou odpovědné za větší část násilí na světě, které mají pocit, že mají právo nás soudit a nazývat to „spravedlností“.

Svobodu pro Mónicu Caballero a Francisca Solar a pro všechny lidi, kteří byli uneseni státy!

Mónica Caballero před soudem: „Smrt státu a ať žije anarchie!

Francisco Solar před soudem: „Ať žije anarchie!

Převzato z webu anarchistnews.org

Další články k tématu:

Posted in General, Video.

Tagged with , .