Skip to content


Aktuální informace o uvězněných anarchistech v Bělorusku

Běloruská skupina Anarchist black cross přinesla nějaké aktualizace ohledně situace vězněných soudruhů.

Případ partyzánů

Od minulého týdne nesměli anarchisté z případu Partyzánů mít své právníky v zadržovacím středisku KGB s odvoláním na nedávno zavedenou karanténu. Samotní vězni dostávají korespondenci pouze od příbuzných a velmi zřídka od soudruhů / přátel.

Příbuzní uvádějí, že se zavedením karantény přijali čekisté ve vazebním středisku pouze jídlo a odmítli teplé oblečení a hygienické potřeby.

Není jasné, jak dlouho bude karanténa trvat. Například v Okrestinu byl koronavirus používán režimem k uzavření zadržovacího střediska pro právníky a k omezení příjmu balíků. Takový režim tam funguje déle než 3 měsíce.

Věříme, že zavedení karantény v politickém vězení, což je ve skutečnosti detenční středisko KGB, je pokusem vyvinout další tlak na všechny vězně a dále je izolovat od vnějšího světa.

Igor Banzer

Před více než týdnem byl anarchista Igor Banzer převezen k vyšetření do psychiatrického centra. Oficiálním důvodem takového zásahu bylo Igorovo odmítnutí komunikovat s vězeňským psychiatrem bez právníka.

Mikola Dziadok

Jak vyšlo najevo, Mikola je i nadále pod tlakem. Nyní je v karanténě do 27. prosince. Kontakty s jeho právníkem během tohoto období jsou zakázány. Před několika dny bylo oznámeno, že byl ve vazebním zařízení vystaven smrtelnému nebezpečí.

Pokud máte nějaké aktualizace nebo informace o dalších stíhaných anarchistech a antifašistech, pošlete e-mail ABC Bělorusko belarus_abc @ riseup.net

Aktualizace ze dne 25. 12. 2020

Převzato z webu abc-belarus.org

Další články k tématu:

Posted in General.