Skip to content


Fénix 2 u soudu aneb co se odkrylo v druhém kole

https://www.eben.cz/images/stories/virtuemart/product/23-kladivko-urcene-pro-soudce-aukce-a-drazby-ak1tr.jpgVe dnech 1. a 3. července 2019 proběhla další stání u soudu v kauze Fénix 2. Předvoláno k výslechu bylo šest lídí a s napětím se očekávalo, co se bude dít. Divadelní představení tentokrát bylo poměrně krátké, ale zazněla řada zajímavých skutečností.

Continued…

Posted in General.

Tagged with , .


Soud s Markétou Juřicovou

Anarchistka Markéta Juřicová (známá též jako “Beltza Gorria”), čelí obvinění z podněcování k trestnému činu násilí na úřední osobě. Obviněna byla na základě piketu s nápisem Fuck gender, take a molotov, burn the police, který byl k vidění loni v srpnu na Alt*pride. Hlavní líčení se koná 9. července 2019 v budově okresního soudu v Karviné. Jakékoliv vyjádření podpory je vítáno!

Posted in General, Věznění, represe, Zprávy.

Tagged with , .


Podpora vězněných v boji proti vězení

https://www.abc-wien.net/wp-content/uploads/2019/04/763d7e8cb74d51b5784a9baeaca4e75c.jpgAnarchist black cross (ABC) je iniciativa, která se zaměřuje primárně na podporu osob stíhaných v souvislosti s anarchistickými postoji nebo činy. Vedle toho však podporujeme i různé formy vzdoru proti vězeňsko-průmyslovému komplexu a to i aktivity těch, kteří se neidentifikují s anarchismem. V tomto článku se pokusíme vysvětlit, proč tomu tak je.

Continued…

Posted in General, Prohlášení.

Tagged with .


Soud s obviněnými v kauze Fénix 2 / Trial with the accused in Fenix 2

Ve dnech 1. a 3. července 2019 proběhne soudní líčení se čtyřmi anarchisty a jedním environmentalistou obviněnými v kauze Fénix 2. Podpořte obviněné přímo u soudu nebo jinou solidární akcí. Dejte najevo, že jejich budoucnost, stejně jako svoboda nás všech vám není lhostejná. Jakékoliv vyjádření podpory je vítáno! Soud bude probíhat každý den od 8:30 u okresního soudu v Mostě.

Trial with the accused in Fenix 2

On July 1th and 3th, 2019, the trial with 4 anarchists and one environmentalist accused in operation Fenix 2 will be taking place at the district court of Most, every day at 8:30 a.m. Come to support them at the courthouse or by any solidarity action. Let them know you are not apathetic to their future as you are not towards the freedom of all of us. Any way of expressing support is welcomed!

Posted in General, Zprávy.

Tagged with .


Dobré a špatné zprávy z Řecka

Přinášíme dvě významné zprávy z Řecka. Jedna pozitivní se týká útěku anarchisty z vězení. Špatnou zprávou je pak zatčení tří anarchistů během pokusu o expropriaci.

Continued…

Posted in General, Zprávy.

Tagged with , , , , , , , , .


J11: Prohlášení Mariuse Masona

https://voiceofanarchopacifists.noblogs.org/files/2017/06/5-194x300.jpg11. červen je již řadu let uznávaný jako Den mezinárodní solidarity s Mariusem Masonem a dlouhodobými anarchistickými vězni. Publikujeme prohlášení od Mariuse a vyzíváme k akcím solidarity.

Continued…

Posted in General, Prohlášení.

Tagged with .


Díra ve zdi: Výzva k spolupráci

Tímto chceme oslovit kolektivy i jednotlivé osoby s několika tipy, jak je možné podpořit projekt časopisu Díra ve zdi.

Continued…

Posted in General, Publikace.

Tagged with , .


Zpráva o procesu proti 12 anarchistům v Bruselu

https://sansattendre.noblogs.org/files/2019/05/banner3.jpgÚterý 28. května 2019 byl vynesen rozsudek v procesu proti 12 anarchistům v Bruselu. Připomeňme, že byli obviněni ze „zločineckého sdružování“ a řady dalších „trestných činů“, ke kterým došlo v rámci bojů na anarchistické bázi.

Continued…

Posted in General, Věznění, represe, Zprávy.

Tagged with , .


Zatýkání během operace „Prometeo“ v Itálii [AKTUALIZACE 1.6. 2019]

https://www.abc-wien.net/wp-content/uploads/2019/05/abolish-prison.jpgDozvěděli jsme se o zatčení anarchistů Natascia, Beppeho a Roberta, které se uskutečnilo 21. května 2019. Bylo to provedeno ROS carabinieri jako součást represivní operace nazvané „Prometeo“ (“Prometheus”).

Continued…

Posted in General, Věznění, represe.

Tagged with , .


Další represe v Madridu

Ráno 13. května 2019 udeřila další policejní operace. Tentokrát v Madridské čvrti Tetuán. Anarchistický prostor La Emboscada a jeden squaterský domov byly prohledány členy speciálního politického policejního útvaru. Dva lidé skončili za mřížemi.

Continued…

Posted in Věznění, represe, Zprávy.

Tagged with .